Objavljeno: 16.09.2012. u 11:25

ČELIK – BORAC 1:1

Prvi gol na gostovanju i osvojen bod uz dobru igru razlog su za optimizam u redovima Borca uoči predstojećih prvenstvenih i kup mečeva. U posljednjih osam međusobnih dvoboja Borac je ostvario 6 pobjeda uz dva remija, a malo je nedostajalo da se sinoć vrate kući sa cijelim plijenom.

U prvih 45 minuta igralo se obostrano otvoreno, uz blagu terensku inicijativu domaćih, koji su prvi put ugrozili gol Avdukića u 14. minutu. Barać je šutirao, ali je zamalo bio neprecizan. Nedugo zatim udarac Kajkuta blokirao je Trivunović.

Igrao se 32. minut, kada kardinalnu grešku Nurkovića ne koristi Stokić. On je neometan sa sedam metara pogadio prečku. Pet minuta poslije Mešanović je šutirao, ali lopta je pogodila vanjski dio mreže. U samom finišu prvog dijela igre Kuduzović dobro šutira, no Avdukić još bolje brani. Golman Borca istakao se i odbranivši novi pokušaj Mešanovića.

Početak drugog poluvremena donio je radost domaćim navijačima. U 56. minutu Saša Kajkut, bivši fudbaler Borca, savladao je Avdukića iz slobodnog udarca. Podigao je publiku na noge i njegova majstorija ispraćena je dugotrajnim aplauzom. Međutim, slavlje domaćih nije dugo trajalo. Borac je ekspresno uzvratio prelijepim pogotkom Teinovića. Grahovac je mogao donijeti vođstvo Banjalučanima u 62. minutu, ali je Nurković loptu izbacio u korner.

U finišu veoma dobre utakmice Čelik je pokušavao svim silama do gola, ali je ostalo 1:1. Odlična uvertira Borca pred srijedu i utakmicu u Čapljini.

Strijelci: 1:0 Kajkut (56), 1:1 Teinović (58). Stadion „Bilino polje“ u Zenici. Gledalaca: 4.000. Sudija: Emir Alečković (Sarajevo). Žuti kartoni: Marković, Travančić (Čelik), Bašić, Teinović, Stokić (Borac).

ČELIK: Nurković, Marković, Čović, Maletić, Horić (od 84. Brković), Kuduzović (od 64. Čolić), Mešanović, Kajkut, Jusić, Travančić (od 70. Bajraktarević), Barać

BORAC: Avdukić, Vasiljević, Bašić, Teinović, Dugić (od 50. Subić), Grahovac, Stokić (od 85. Žižović), Raspudić, Kantar, Trivunović, Krunić (od 85. Kunić)