Objavljeno: 17.05.2012. u 21:58

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 0:0 (JUNIORI)

Odlična igra juniora Borca u revanš meču finala Kupa BiH, nažalost, nije krunisana pogotkom. Imali su izabranici Stojana Malbašića nekoliko prilika u toku utakmice, a najbolju je propustio rezervista Cvijanović u 85. minuti. Očito da je rezultat iz prvog meča na Gradskom stadionu bio presudan, jer su tada fudbaleri Borca poraženi sa 1:0, a po prikazanom su zaslužili mnogo više. Domaći su u 59. minuti imali šansu da povedu, ali je Buhač loše reagovao nakon ubacivanja Miličevića, a pet minuta kasnije Sušić je odlično probio lijevu stranu i iz neposredne blizine pogodio stativu.

Oko 500 ljubitelja fudbala na stadionu Pecara je moglo uživati u kvalitetnoj fudbalskoj predstavi. Domaći navijači su, nakon jučerašnjeg poraza od Željezničara u finalu seniorskog Kupa, pronašli utjehu u večerašnjem slavlju juniora.

Stadion: Pecara u Širokom Brijegu, Gledalaca: 500, Sudija: Emir Alečković (Sarajevo), pomoćnici: Haris Baković (Sarajevo) i Amir Čišić (Mostar) Delegat: Goran Skoko (Ljubuški)

Široki Brijeg: Pehar, Ćuže, Kukavica, Špikić, Marković, Odak (od 18. minute Miličević), Kožulj , Kvesić, Karačić, Buhač (od 62. minute Sušić), Barišić (od 83. minute Ćorluka)

Borac: Krčić, Ivić, Škrbić, Jotanović, Vidović, Špica (od 64. minute Dedić), Simić, Zečević (od 69. minute Predragović), Subić, Kunić, Savanović (od 78. minute Cvijanović)