Objavljeno: 11.05.2013. u 22:44

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 4:0

U okviru 28. kola BH Telekom Premijer lige fudbaleri Širokog Brijega su sa 4:0 savladali Borac, a sva četiri gola za domaće je postigao Krešimir Kordić. S obzirom da su domaći ušli u ovaj meč bez rezultatskog imperativa i da nije bilo nikakvog pritiska sa tribina, odnosno da su uslovi za igru bili više nego idealni, onda ovaj poraz jako teško pada svim Borčevim navijačima.

Na samom početku Borac je imao više loptu u svom posjedu, ali prvi su zaprijetili domaći preko Vagnera. U 18. minuti Maletić je izveo korner, a Stokić glavom pogađa stativu. Osam minuta kasnije Vasiljević dobro centrira, ali Bilobrk u posljednji trenutak izbija loptu ispred Admira Raščića. Nakon toga je uslijedio solo prodor Stokića i izvrsna povratna lopta za Žižovića koji šutira traljavo.

U 30. minuti domaći su poveli i to iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca, a strijelac je bio Krešimir Kordić. Isti igrač je četiri minuta kasnije nakon asistencije Vagnera izašao sam pred Avdukića, ali je golman Borca bio uspješniji.

U 7. minuti nastavka novi penal za domaće poslije bespotrebnog prekršaja Maletića u kaznenom prostoru i ponovo sa bijele tačke pogađa Kordić. Samo šest minuta kasnije Kordić je riješio pitanje pobjednika svojim trećim golom, izašao je sam pred Avdukića i rutinski ga savladao za 3:0.

Osamnaest minuta prije kraja Kordić je svojim četvrtim pogotkom zapečatio sudbinu Borca, koji je prikazao najlošiju partiju ovog proljeća. Šansa za izlazak na evropsku scenu još nije izgubljena jer su rezultati direktnih rivala u određenoj mjeri išli na ruku Borcu. Naredni protivnik je Travnik, a prije toga, u srijedu, treba apsolvirati Drinu u polufinalu Kupa Republike Srpske.

strijelci: 1:0 Kordić (29.), 2:0 Kordić (52.), 3:0 Kordić (59.), 4:0 Kordić (72.)

stadion: „Pecara“