Objavljeno: 05.10.2015. u 10:12

ŠOKANTAN PORAZ BORCA OD RUDARA

3. oktobar ponovo je bio koban za fudbalere Borca, baš kao i2009. godine, kada je klub iz Platonove ulice poražen u gradu na Sani u prvom premijerligaškom odmjeravanju snaga dva kluba. U prvom ovosezonskom krajiškom derbiju, prvom u tekućoj sezoni, „crveno-plavi“ su dvadeset minuta prije kraja utakmice stigli do vođstva, Rudar samo šest minuta kasnije „stvari vratio na početak“, a potpuni šok i veliko razočaranje navijača uslijedili su u petom minutu sudijske nadoknade, kada je Rudar postigao pobjedonosni gol i tako upisao prvu gostujuću pobjedu u sezoni nakon tri poraza i jednog neriješenog rezultata.

Sa druge strane, banjalučki fudbaleri su po drugi put Gradski stadion napustili pognute glave, nakon što je prethodno u petom kolu bodove iz Banjaluke odnio Olimpik (0:1), te se nakon nepotpunog 11. kola i petog ovosezonskog poraza naš klub nalazi u zoni ispadanja iz elitnog ranga, odnosno na 14. mjestu sa 12 bodova. Prvi iznad ugrožene zone je Travnik, koji je savladao Velež u Vrapčićima (0:1), sa bodom više od našeg tima.

Borac je čvrstu odbranu Prijedorčana „probio“ u 70. minutu golom Tonija Jovića iz slobodnog udarca. Na 17 metara od gola Dalibora Kozića Uglješu Radinovića je faulirao Bojan Burazor, Jović je šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Zorana Milutinovića i završila iza Kozićevih leđa. Na taj način Toni Jović je postigao svoj četvrti premijerligaški gol u tekućoj sezoni, a ukupno peti uključujući i gol u Gacku u utakmici šesnaestine finala Kupa BiH protiv domaće Mladosti.

Radost Borčevih igrača i navijača trajača je nažalost samo četiri minuta: u 74. minutu Nemanja Vidović načinio je prekršaj nad Dejanom Kojićem, slobodan udarac sa lijeve strane izveo je Filip Arežina, a najviši i najspretniji u skoku pred Borčevim golom bio je Mirza Džafić. Borčeva odbrana tako je ponovo poklekla nakon prekida jer je duel sa Rudarom treći u nizu, poslije mečeva sa Zrinjskim i Čelikom, u kojem su „crveno-plavi“ morali da vade loptu iz svoje mreže nakon prekida.

Nakon izjednačujućeg gola, „karte“ su otkrivene, te su i jedna i druga ekipa krenule u napad kako bi stigle do vođstva. Borac je zaprijetio tri puta do kraja meča i to preko Jovića, Bečelića i Stojanovića, a u jeku napada našeg tima, 40 sekundi prije isteka sudijske nadoknade, izabranici Borisa Gavrana su šokirali Gradski stadion. Loptu je na polovini Rudara izgubio Ajdin Redžić, sijevnula je kontra gostiju „3 na 1“ koju je u pogodak pretvorio Zoran Milutinović.

Prije odlaska na drugu prvenstvenu pauzu ove polusezone, fudbaleri Borca su na premijerligaškoj tabeli, kako smo već rekli, tek na 14. mjestu, odnosno u zoni ispadanja u niži rang, sa 12 bodova. Priliku da nadoknade izgubljene bodove iz duela sa Prijedorčanima Borčevi fudbaleri imaće 18. oktobra, kada gostuju i Istočnom Sarajevu ekipi Slavije.

BORAC – RUDAR 1:2 (0:0)

strijelci: 1:0 T. Jović (70.), 1:1 Džafić (74.), 1:2 Milutinović (90+5.), stadion: Gradski, gledalaca:1500, sudija: Dušan Berak (Trebinje), žuti kartoni: Bečelić, Radinović (Borac), Jovičić, Ćulum, Šodić (Rudar).

BORAC: Jović, Redžić, Saničanin, Vidović (od 86. minuta Stojanović), T. Jović, Bečelić, Radinović (od 78. minuta Zekanović), Runić, Paštar, Jandrić, Marjanović (od 63. minuta Predragović). Trener: Zoran Dragišić.

RUDAR: Kozić, Šodić, Burazor, Kojić, Džafić (od 89. minuta Kunić), Arežina (od 77. minuta Hamzić), Miloš, Milutinović, Ćulum, Jovičić, Pejić (od 74. minuta Radoja). Trener: Boris Gavran.