Objavljeno: 08.04.2017. u 14:26

10 GOLOVA PIONIRA U MEČU SA SLOBODOM

Pioniri Borca zabilježili su jutros trinaestu pobjedu u okviru Omladinske kvalitetne lige RS, grupa Zapad, savladavši na Gradskom stadionu u Banjaluci ekipu Slobode iz Novog Grada rezultatom 10:0. Nakon 15 odigranih utakmica, puleni Dragana Benića čvrsto drže lidersku poziciju sa 40 bodova (13-1-1) i omjerom od 86 postignutih i samo 9 primljenih golova.

Borac je do prednosti stigao u 4. minutu golom Tibora Puškara, na 2:0 je samo tri minuta kasnije povisio Dejan Javorac, a već u 14. minutu bilo je 3:0, a strijelac je bio Branko Božić. Prvih 35 minuta zaključeno je het-trikom Milana Božičkovića, koji je mrežu tima iz Novog Grada pogađao u 18, 22. i 24. minutu.

Sedmi gol za Borac, u 37. minutu, bio je djelo Danijela Šunića, u 52. minutu svoj drugi gol na utakmici postigao je Dejan Javorac, četiri minuta kasnije u strijelce se upisao i Leontije-Luka Dragoljić, a goleada je zaključena sa bijele tačke, u 65. minutu, kada je pogodio Matija Đukić.

Predpioniri jutros nisu nastupali s obzirom da ekipa Slobode više ne nastupa u takmičenju.

U narednom kolu Borčevi predpioniri i pioniri će u derbijima prvenstva snage na domaćem terenu odmjeriti sa vršnjacima iz Željezničar Sport tima, koji u predpionirskoj kategoriji zauzima prvu, a u pionirskoj drugu poziciju na tabeli.

BORAC – SLOBODA (NG) 10:0

BORAC: Brkić, Jovašević (od 36. minuta Malbašić), Maljak (od 36. minuta Dragoljić), Orašanin (od 36. minuta Račić), Božić (od 36. minuta Ćetojević), Đukić, Božičković, Javorac, Smiljić (od 36. minuta Grubor), Puškar, Šunić. Trener: Dragan Benić.

SLOBODA (NG): Vujasin, Duranović, Japundža, Dragišić, Ivanović, Plavulj, Vujanović, Medić, Šumić, Stupar, Ivanović. Trener: Ernest Šabić.