Objavljeno: 30.09.2014. u 13:06

10. KOLO OMLADINSKE PREMIJER LIGE

Kadeti Borca ubjedljivo su poraženi u Sarajevu od domaćeg Željezničara u okviru desetog kola omladinske Premijer lige, vrativši se kući sa pet lopti u svojoj mreži – po dva puta su za domaće pogađali Seid Behram i Denis Žerić, dok je jednom mrežu Stefana Pupovca zatresao Mirza Šubo.

Daleko interesantnije bilo je u okršaju juniora dva kluba, koji je završen trijufom domaćih rezultatom 3:2. Borac je poveo u 17. minutu preko Admira Ljutića, međutim Željezničar stiže do izjednačenja u 30. minutu, kada je Mladena Ilića matirao Dženis Beganović. U 50. minutu Muris Midžić pogađa za 2:1, da bi u 77. minutu Predrag Zekanović donio Borcu izjednačenje. Ipak, tri minuta kasnije domaći preko Tarika Handžića ponovo dolaze do vođstva, a ispostaviće se kasnije i pobjede.

U 11. kolu, koje je na rasporedu 19. oktobra, omladincima Borca u goste stižu selekcije Viteza.

KADETI

ŽELJEZNIČAR – BORAC 5:0

stadion: pomoćni teren stadiona Grbavica, gledalaca: 70, sudija: Husein Terzić (Travnik), žuti kartoni: Ilić, Maksimović (Borac), crveni karton: S. Maksimović (Borac, 60. minut).

ŽELJEZNIČAR: Abdulahović, Babić, Tukić, Hasanović, Šubo, Islami, Žerić, Kurtović, Beširević, Bijedić, Behram. Još su igrali: Hadžić, Maslo, Šabanadžović, Mulahusejnović, Karavdić.

BORAC: Pupovac, Kuzmanović, Kukić, Ilić, Stanković, Mrzić, Jekić, S. Maksimović, Batar, Bubić, Babić. Još su igrali: Bojanić, Jarić, Perišić, Bamburać, M. Maksimović.

JUNIORI

ŽELJEZNIČAR – BORAC 3:2

stadion: pomoćni teren stadiona Grbavica, gledalaca: 100, sudija: Admir Šehović (Sarajevo), žuti kartoni: Hasanović, Hiroš, Handžić (Željezničar), Pejaković, Trninić (Borac).

ŽELJEZNIČAR: Ćutahija, Šehić, Omerdić, Palić, Hiroš, Hasanović, Ejubović, Duraković, Beganović, Alihodžić, Mujagić. Još su igrali: Zeba, Handžić, Midžić.

BORAC: Ilić, Petrović, Adm. Ljutić, Danilović, Zekanović, Malinić,Milosavljević, Popović, Pejaković, Dujaković, Tučić. Još su igrali: Trninić, Topić, Adn. Ljutić.