Objavljeno: 11.11.2014. u 12:07

15. KOLO OMLADINSKE PREMIJER LIGE

Kadeti Borca na zimsku pauzu odlaze kao trećeplasirani tim Premijer lige sa 33 boda, pet manje od prvoplasiranog Sarajeva. U posljednjem kolu jesenje polusezone Borčev kadetski tim slavio je u Vrapčićima nad Veležom rezultatom 0:3 i stekao realne šanse da se na proljeće bori čak i za šampionsku titulu. Sa druge strane, juniori su od istog rivala poraženi rezultatom 2:1 i na odmor odlaze kao petoplasirani sa 24 boda.

U okršaju kadeta dva kluba, dva gola je postigao Miloš Kukić, dok je jednom mrežu Veleža zatresao Marko Bojanić. Što se tiče juniora, Velež je do vođstva stigao preko Harisa Džemića u prvom poluvremenu, u 74. minutu je izjednačio Admir Ljutić, međutim tri minuta kasnije Džemić postiže svoj drugi gol na meču i postavlja konačan rezultat. Inače, u 83. minutu crveni karton je zaradio Borčev fudbaler Branko Trninić.

Omladinska Premijer liga nastavlja se 28. februara sljedeće godine utakmicama 16. kola, u kojem će Borčevi omladinci gostovati u Bijeljini omladincima Mladosti iz Velike Obarske, koji su, u obje konkurencije, ubjedljivo posljednji. Kadeti Mladosti u prvih 15 kola samo su jednom trijumfovali i to u devetom kolu nad Slavijom (2:1), a gol-razlika je -53 (8:61). Juniori ovog kluba zabilježili su još lošiji učinak: 15 poraza iz 15 mečeva uz gol-razliku -69 (4:73).

KADETI

VELEŽ – BORAC 0:3

stadion: u Vrapčićima, gledalaca: 100, sudija: Vedran Zovko (Mostar).

VELEŽ: Bošnjak, Mrgan, Kruškonja, Halilović, Čustović, Ćesir, Obradović, Hondo, Kalajdžić, Alikadić, Ajanić. Još su igrali: Džafić, Stajić, Vila, Ramadanović, Hadžajlić.

BORAC: Pupovac, Marić, Perišić, Kukić, Mrzić, Jekić, Maksimović, Batar, Bubić, Babić, Bojanić. Još su igrali: Jarić, Stanković, Kuzmanović, Banović, Bamburać.

JUNIORI

VELEŽ – BORAC 2:1

stadion: u Vrapčićima, gledalaca: 100, sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), žuti kartoni: Tatar, Bojčić (Velež), Adm. Ljutić, Tučić (Borac), crveni karton: Trninić (Borac, 83. minut).

VELEŽ: Voloder, Tatar, Džemić, S. Isić, Mešanović, Bojčić, Nazdrajić, Milišić, B. Isić, T. Isić, Šabanović. Još su igrali: Đermanović, Agić, Vila.

BORAC: Šajić, Adn. Ljutić, Petrović, Adm. Ljutić, Milosavljević, Petković, Topić, Lukajić, Popović, Trninić, Tučić. Još su igrali: Majetić, Kršić.