Objavljeno: 07.06.2013. u 21:53

28. KOLO OMLADINSKE PREMIJER LIGE

28. kolo omladinske Premijer lige donijelo je poraz kadeta i trijumf juniora u duelu sa Širokim Brijegom. Kadeti su izgubili rezultatom 1:2, dok su juniori, sa druge strane, ostvarili trijumf nad timom iz Hercegovine rezultatom 2:0.

Kadeti Borca stigli su do vođstva u ranoj fazi meča, odnosno u trećem minutu utakmice, kada je mrežu gostiju zatresao Draško Lolić, međutim golovima Sabljića i Šudića gosti  dolaze do potpunog preokreta. Juniori Borca do pobjede nad Širokim Brijegom, kojem su u toku meča iskqučena oba golmana, do pobjede su stigli golovima Cvijanovića i Ivića.

Dva kola prije kraja i kadeti i juniori Borca nalaze se na petoj poziciji, a u sljedećem kolu, koje se igra sutra, gostuju Travniku.

Kadeti

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 1:2 (1:1)

strijelci: 1:0 Lolić (3), 1:1 Sabljić (39), 1:2 Šudić (57)

stadion: Gradski

gledalaca: 70

sudija: Zoran Grbić (Prijedor)

žuti karton: Đ. Kremenović (Borac)

BORAC: Ilić, Tučić (od 77. Trninić), Kavržić, Đurđić, Lukajić, Petković (od 68. Maletić), Majetić (od 60. Popović), Dujaković, Đ. Kremenović, Lolić, V. Kremenović.

ŠIROKI BRIJEG: Brkić, Čović, Dodig, Sabljić (od 68. Vučić), Lončar, Ljubić, Čolak (od 49. Zovko), Galić, Sesar, Mikulić (od 44. Šudić), Prekpaljaj.

Juniori

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 2:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Cvijanović (35.), 2:0 Ivić (88.)

sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka)

žuti kartoni: Šipovac (Borac), Radić, Ladan, Zovko (Široki Brijeg)

crveni kartoni: Aleksandar Kondić (Borac) u 74., Josip Pehar (Široki Brijeg) u 76. i Benjamin Šušak (Široki Brijeg) u 87. minutu

BORAC: Vuković, Šipovac (od 76. Popović), Jotanović, Kondić, S. Savić (od 77. Đurđić), Cvijanović (od 85. Škrbić), Stevandić (od 68. Trninić), Ivić, Zečević, Kuzmanović, Komljenović.

ŠIROKI BRIJEG: Pehar, Radić, Buhač, Lasić (od 50. Ćorluka, od 76. Šušak), Zovko, D. Miličević, Žilić, Ladan, A. Miličević, Skoko, Kovačić.