Објављено: 07.06.2013. у 21:53

28. КОЛО ОМЛАДИНСКЕ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ

28. коло омладинске Премијер лиге донијело је пораз кадета и тријумф јуниора у дуелу са Широким Бријегом. Кадети су изгубили резултатом 1:2, док су јуниори, са друге стране, остварили тријумф над тимом из Херцеговине резултатом 2:0.

Кадети Борца стигли су до вођства у раној фази меча, односно у трећем минуту утакмице, када је мрежу гостију затресао Драшко Лолић, међутим головима Сабљића и Шудића гости  долазе до потпуног преокрета. Јуниори Борца до побједе над Широким Бријегом, којем су у току меча искqучена оба голмана, до побједе су стигли головима Цвијановића и Ивића.

Два кола прије краја и кадети и јуниори Борца налазе се на петој позицији, а у сљедећем колу, које се игра сутра, гостују Травнику.

Кадети

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:2 (1:1)

стријелци: 1:0 Лолић (3), 1:1 Сабљић (39), 1:2 Шудић (57)

стадион: Градски

гледалаца: 70

судија: Зоран Грбић (Приједор)

жути картон: Ђ. Кременовић (Борац)

БОРАЦ: Илић, Тучић (од 77. Трнинић), Кавржић, Ђурђић, Лукајић, Петковић (од 68. Малетић), Мајетић (од 60. Поповић), Дујаковић, Ђ. Кременовић, Лолић, В. Кременовић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Бркић, Човић, Додиг, Сабљић (од 68. Вучић), Лончар, Љубић, Чолак (од 49. Зовко), Галић, Сесар, Микулић (од 44. Шудић), Прекпаљај.

Јуниори

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Цвијановић (35.), 2:0 Ивић (88.)

судија: Огњен Ваљић (Бањалука)

жути картони: Шиповац (Борац), Радић, Ладан, Зовко (Широки Бријег)

црвени картони: Александар Кондић (Борац) у 74., Јосип Пехар (Широки Бријег) у 76. и Бењамин Шушак (Широки Бријег) у 87. минуту

БОРАЦ: Вуковић, Шиповац (од 76. Поповић), Јотановић, Кондић, С. Савић (од 77. Ђурђић), Цвијановић (од 85. Шкрбић), Стевандић (од 68. Трнинић), Ивић, Зечевић, Кузмановић, Комљеновић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Пехар, Радић, Бухач, Ласић (од 50. Ћорлука, од 76. Шушак), Зовко, Д. Миличевић, Жилић, Ладан, А. Миличевић, Скоко, Ковачић.