Objavljeno: 02.04.2017. u 12:45

5000 GLEDALACA PODRŽALO BORAC I SOFIJU MIĆEVIĆ

Fudbaleri Borca su golom Miloša Kukića iz 89. minuta savladali ekipu Sutjeske iz Foče na Gradskom stadionu u Banjaluci i prednost nad drugoplasiranim Rudarom uvećali na 11 bodova, s obzirom da su Prijedorčani juče remizirali u Mrkonjić Gradu sa domaćom Slobodom rezultatom 2:2.

Pored takmičarkskog, utakmica sa Fočacima imala je, podsjetimo, i humanitarni karakter s obzirom da će sav prihod od prodatih ulaznica biti proslijeđen za liječenje trogodišnje Banjalučanke Sofije Mićević, koja boluje od akutne limfoblastne leukemije. A tribine Gradskog stadiona juče popodne bile su veoma dobro ispunjene; oko 5000 gledalaca je došlo juče u Platonovu 6 da podrži crveno-plave na putu ka novoj pobjedi, ali i malu Sofiju u borbi za pobjedu u najvažnijoj, životnoj utakmici.

Svih 90 minuta izabranici Vuleta Trivunovića su kontrolisali posjed lopte i pokušavali da ozbiljnije zaprijete golu na kojem je stajao Darko Krnojelac, ali su tek povremeno uspijevali ozbiljnije da mu priprijete. Ipak, otpor Sutjeske slomljen je u pretposljednjem minutu; Miloš Kukić, koji je u igru ušao u 74. minutu umjesto Ivana Delića, zatresao je mrežu gostiju i odveo crveno-plave do trijumfa. Mreža Asmira Avdukića i juče je ostala netaknuta, pa je iskusni čuvar mreže sada već 1111 minuta bez primljenog gola (12 cijelih utakmica i 31 minut meča sa Borcem iz Šamca 24. septembra).

Do kraja prvog dijela šampionata, odnosno do starta Lige za šampiona, fudbaleri Borca će još gostovati u Zvorniku ekipi Drine, te ugostiti Zvijezdu 09 iz etno-sela Stanišići.

BORAC – SUTJESKA 1:0

strijelac: 1:0 Kukić (89.), stadion: Gradski, gledalaca: 5000, sudija: Milan Tadić, žuti kartoni: Mojović, Blagojević, R. Drakul, Sekulović (Sutjeska).

BORAC: Avdukić, Vejnović, Puzigaća, Kunić (od 90+2. minuta Burazor), Radulović, Dujaković, Raspudić, Đorđević, Guzina (od 63. minuta Zekanović), Delić (od 74. minuta Kukić), Danilović. Trener: Vule Trivunović.

SUTJESKA: Krnojelac, R. Drakul, Mrgud, Cicović (od 77. minuta Sekulović), Đoković, Mojović, Ivanović, D. Drakul, Danilović, Limić (od 90+1. Božović), Blagojević (od 83. minuta Elez). Trener: Srđan Bajić.