Objavljeno: 20.09.2017. u 18:43

8 GOLOVA BORCA ZA RUTINSKI PLASMAN U OSMINU FINALA

Fudbaleri Borca izborili su nastup u osmini finala Kupa BiH savladavši danas u Vitezu istoimenog domaćina, člana Druge lige FBiH Zapad, rezultatom 3:8. Crveno-plavi su protiv federalnog drugoligaša nastupili u kombinovanom sastavu, a igrač utakmice bio je napadač Petar Kunić, koji je tri puta matirao domaćeg golmana Adina Selmana i to u 45, 48. i 67. minutu.

Borac je stekao rezultatsku prednost u 9. minutu golom kapitena Borisa Raspudića, međutim samo sedam minuta kasnije Vitez je došao do izjednačenja golom Sabahudina Petaka nakon greške Branka Ojdanića. Ipak, da Borac pri vođstvu ode na odmor, pobrinuli se Predrag Zekanović u 31. i Petar Kunić u 45. minutu.

Drugim golom Kunića u 48. minutu bilo je 1:4, potom je Ivica Guberac u 54. minutu poentirao za 1:5, a prednost našeg tima smanjio je Haris Rebihić u 63. minutu.

Treći gol na utakmici Kunić je postigao u 67. minutu za 2:6, kapiten Admir Zukan je u 81. minutu savladao Nemanju Trkulju za 3:6, da bi goleadu na Gradskom stadionu u Vitezu zaključili svojim drugim golovima na utakmici Ivica Guberac u 84. i Predrag Zekanović u 89. minutu.

Inače, iz daljeg takmičenja u Kupu eliminisana su već tri premijerligaša: Sarajevo, Zrinjski i Radnik. Osvajač Kupa, kao što je poznato, stiče pravo nastupa u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope u sezoni 2018-19.

FK VITEZ – BORAC 3:8 (1:3)

strijelci: 0:1 Raspudić (9.), 1:1 Petak (16.), 1:2 Zekanović (31.), 1:3 Kunić (45.), 1:4 Kunić (48.), 1:5 Guberac (54.), 2:5 Rebihić (63.), 2:6 Kunić (67.), 3:6 Zukan (81.), 3:7 Guberac (84.), 3:8 Zekanović (89.), stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 300, sudija: Ermin Sivac (Zenica), žuti kartoni: Šut, Salkić, Jusić (FK Vitez), Čudić, I. Danilović (Borac).

FK VITEZ: Selman, Šut (od 46. minuta Salkić), Jusić, Tufekčić (od 56. minuta Imamović), Osmančević, Rehibić, Fetić, Šiš (od 46. minuta Šibčić), Haskić, Zukan, Petak. Trener: Šaban Haskić.

BORAC: Trkulja, Raspudić (od 57. minuta Kondić), Pašagić, Ojdanić, I. Danilović, Guberac, Burazor, Maksimović (od 65. minuta Delić), Čudić, Zekanović, Kunić (od 70. minuta Kukić). Trener: Zoran Milinković.