Objavljeno: 16.09.2014. u 13:11

8. KOLO OMLADINSKE PREMIJER LIGE

U osmom kolu Premijer lige kadeti i juniori Borca gostovali su u Mostaru odgovarajućim ekipama Zrinjskog i zabilježili neriješen rezultat i poraz. Kadetski tim Borca remizirao je sa Mostarcima rezultatom 2:2, nadoknadivši minus od dva gola, dok su juniori poraženi rezultatom 3:1.

Do 30. minuta kadeti Zrinjskog stekli su prednost od dva gola: prvo je u 20. minutu mrežu Stefana Pupovca pogodio Srđan Vulić, a potom deset minuta kasnije i Marijan Čavar. Ipak, do odlaska na odmor izabranici Miroslava Balabana uspijevaju da smanje zaostatak preko Srđana Mrzića i u to 34. minutu. Konačan rezultat postavio je rezervista Marko Bojanić u 72. minutu.

Juniori mostarskog premijerligaša preko Ivana Sušića stigli su do prednosti od dva gola do kraja prvog poluvremena. Na startu drugog dijela, tačnije u 48. minutu, na 2:1 smanjio je kapiten Borčevih juniora Nikola Dujaković, međutim sve dileme oko pobjednika u 75. minutu otklonio je Stjepan Radeljić.

Nakon nepotpunog osmog kola kadeti Borca zauzimaju četvrto mjesto na tabeli iza Željezničara, Sarajeva i Čelika sa 15 bodova, dok su juniori sedmi sa 11.

U narednom kolu Borac će sljedećeg vikenda na Gradskom stadionu ugostiti timove Radnika.

KADETI

ZRINJSKI – BORAC 2:2

stadion: pomoćni teren Zrinjskog, gledalaca: 50, sudija: Emir Spahalić (Mostar), žuti kartoni: Džida, Stojić, Vasilj (Zrinjski), Kukić (Borac).

ZRINJSKI: Vasilj, Martinović, Džoda, Čavar, Vulić, Stojić, Klarić, Rozić, Šetka, Bubalo, Bevanda. Još su igrali: Jukić, Sulić, Ljubić.

BORAC: Pupovac, Marić, Kuzmanović, Kukić, Ilić, Mrzić, Jekić, Maksimović, Batar, Bubić, Babić. Još su igrali: Bojanić, Jarić, Stanković, Perišić, Bamburać.

JUNIORI

ZRINJSKI – BORAC 3:1

stadion: pomoćni teren Zrinjskog, gledalaca: 50, sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), žuti kartoni: Miketek, Zovko (Zrinjski), Milosavljević, Adn. Ljutić, Petrović, Dujaković, Trninić (Borac).

ZRINJSKI: Gabrić, Radeljić, Sušić, Miličević, Marić, Miketek, Krtalić, Kožul, Golemac, Vlahić-Puljić, Ćorić. Još su igrali: Zelenika, Škobić, Milas, Zovko.

BORAC: Ilić, Adn. Ljutić, Petrović, Adm. Ljutić, Danilović, Zekanović, Malinić, Milosavljević, Trninić, Dujaković, Tučić. Još su igrali: Popović, Čajić, Petković, Tica, Kanješić.