Objavljeno: 22.09.2014. u 22:05

9. KOLO OMLADINSKE PREMIJER LIGE

Omladinci banjalučkog Borca dočekali su proteklog vikenda na stadionu u Krupi na Vrbasu odgovarajuće selekcije bijeljinskog Radnika i zabilježili dva trijumfa, napravivši tako sjajnu uvertiru za okršaj seniorskih ekipa dva kluba, koji je na rasporedu sljedećeg vikenda u glavnom gradu Semberije.

Kadeti su trijumfovali rezultatom 2:0, a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu: za vođstvo je pogodio Slaviša Maksimović u 67. minutu, dok je konačan rezultat, šest minuta kasnije, postavio rezervista Nemanja Bamburać. Juniori su upisali još ubjedljiviju pobjedu i to rezultatom 4:0, a dva gola bila su djelo Predraga Zekanovića. Po jednom su mrežu gostujućeg golmana Mihajla Markovića zatresli kapiten Nikola Dujaković i Saša Popović.

Nakon nepotpunog devetog kola Borčevi kadeti zauzimaju peto mjesto na tabeli sa 18 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Sloboda iz Tuzle, dok su juniori sedmi sa 14.

U narednom kolu, koje se igra sljedećeg vikenda, Borčevi omladinci biće na teškom ispitu pošto gostuju u Sarajevu timovima Željezničara.

KADETI

stadion: u Krupi na Vrbasu, gledalaca: 20, sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš), žuti kartoni: Bamburać (Borac), Nikolić (Radnik).

BORAC: Pupovac, Marić, Kukić, Ilić, Mrzić, Jekić, Maksimović, Batar, Bubić, Babić, Bojanić. Još su igrali: Jarić, Mirčić, Stanković, Perišić, Bamburać.

RADNIK: Ćurčić, Žarić, Rakić, Vrućinić, Čavić, Nikolić, Božić, Despotović, Bogdanović, Crkvenjaš, Milovanović. Još su igrali: Gospavić, Ignjatović, Lazić, Todorović.