Objavljeno: 27.06.2017. u 20:09

PORAZ ”CRVENO-PLAVIH” U PRVOJ KONTROLNOJ UTAKMICI NA ZLATIBORU

Fudbaleri Borca poraženi su danas na Zlatiboru od ekipe Sindikata profesionalnih fudbalera Srbije “Nezavisnost” rezultatom 0:1. Jedini gol na utakmici viđen je u 25. minutu, kada je mrežu iza leđa Nemanje Trkulje zatresao Ilija Danilović.

Ekipa Sindikata Nezavisnost do vodećeg, a ispostavilo se kasnije i pobjedonosnog gola stigla je iz jedine prave prilike na utakmici i to nakon prekida, dok je Borac za 90 minuta stvorio 5-6 izglednih prilika za postizanje gola.

Meč sa današnjim rivalom Borac je počeo u sastavu: Trkulja, I. Danilović, Raspudić, Puzigaća, Dujaković, V. Danilović, Radulović, Galešić, Suzuki, Kukić i Kunić, a u posljednjih 15 minuta priliku da zaigraju dobili su Aleksandar Žižak, Bojan Burazor, Predrag Zekanović i Uroš Mirković.

Drugu kontrolnu utakmicu na pripremama na srpskoj planini, Borac će odigrati 30. juna protiv rumunske ekipe Konkordija Kjažna, koja je u sezoni 2016-17 osvojila 11. mjesto u elitnom rangu rumunskog fudbala. Drugi rival crveno-plavih tokom priprema na Zlatiboru ove godine obilježava šest decenija postojanja, igra na stadionu Konkordija kapaciteta 5 123 sjedećih mjesta, a u sezoni 2015-16 stigao je do finala Liga kupa, u kojem je rezultatom 2:1 poražen od Steaue.