Objavljeno: 24.10.2015. u 21:02

AGONIJA SE NASTAVLJA: BODOVI OPET IZOSTALI

U okviru 13. kola Premijer lige BiH, reklo bi se ništa novo; Borac nastavio crnu seriju. Ovog puta, bodove sa Gradskog stadiona odnio je Široki Brijeg, koji je u ovom susretu opravdao ulogu favorita, i lakše nego što je očekivano, došao do pobjede rezultatom 0:2. Oba gola postigao je iskusni Brazilac Vagner.

Pred oko petstotinjak promrzlih gledalaca, Borac je polako krojio svoje akcije, i došao do, reklo bi se čistog penala za sve prisutne sem sudije, i već u sljedećem kontra napadu, Vagner postiže svoj prvi pogodak na utakmici, i reklo bi se gasi svaku nadu u mladim Borčevim pulenima. Od tog 9. minuta pa do kraja poluvremena vidjeli smo bezidejnu igru Borčevih igrača, koji su pokušali isključivo centaršutevima ugroziti gol protivnika, ali su svi ti pokušaji bili jalovi.

Široki je odlično držao sve konce, i to nastavio i u drugom poluvremenu. Međutim, u 47. minuti Elvir Koljić promašuje čistu priliku sa metra od gola i na taj način još više demorališe sebe i ekipu. Širokobriježani to koriste sasvim dobro i u 61. minuti, Vagner postiže i drugi pogodak i daje do znanja da bodovi idu u Hercegovinu.

Borac je ovim porazom još više potonuo u ambis i  nalazi se na 14. poziciji na tabeli. Igra Borca u posljednjih nekoliko utakmica je bila katastrofalna i pozicija na tabeli je pravo mjerilo svega toga. Nadamo se boljem izdanju naših igrača već u sljedećem susretu, kada u grad na Vrbasu dolazi bjeljinski Radnik.

Borac – Široki Brijeg 0:2

strijelci: Vagner (9,61), gledalaca: 500

BORAC: Ružić, Redžić, Saničanin, Predragović, Jović, Koljić, Bečelić, Runić, Paštar, Jandrić, Marjanović

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Pehar, Vagner, Menalo, Sesar, Brekalo, Ajaji, Bralić, Crnov, Marković.