Objavljeno: 19.03.2011. u 23:23

BORAC – ČELIK 1:0

U veoma važnoj utakmici 19. kola, naši fudbaleri su ostvarili minimalnu pobjedu od 1:0 te tako uknjižili nova tri boda.

Za vođstvo nad gostima iz Zenice, našim fudbalerima bilo potrebno svega pet minuta igre. Nakon što je u šesnaestercu srušen Milan Stupar, siguran izvođač najstrože kazne bio je  Stevo Nikolić.

I u nastavku igre igrači Borca nastavili su sa napadima na gol gostiju, međutim priliku da se upišu u listu strijelaca propustili su Stajić, Međedović i strijelac jedinog gola Stevo Nikolić.

Najbolju šansu za ekipu iz Zenice propušta Džafić u posljednjem minutu prvog dijela, Avdukić je bio na visini zadatka.

U nastavku Borac postiže još jedan pogodak ali glavni sudija na asistenciju pomoćnika signalizira ofsajd te poništava gol.

Čelik svoju najbolju priliku nije iskoristio pred sam kraj utakmice, kad je nakon jedne dubinske lopte Hadžić sam izašao pred Avdukića, ali naš golman je još jednom bio na visini zadatka.

U prvenstvu slijedi pauza od petnaest dana, koju će naši fudbaleri iskoristiti za mini pripreme.

U nedjelju Borac će u prijateljskoj utakmici na Gradskom Stadionu odmjeriti snage sa ekipm Splita, a sadam dana kasnije u nastavku prvenstva, Borca će biti gost ekipi Slavije.