Objavljeno: 17.04.2013. u 20:15

BORAC – DRINA 3:1

Fudbaleri Borca pitanje pobjednika prve polufinalne utakmice Kupa Republike Srpske protiv Drine iz Zvornika riješili su već nakon prvog poluvremena. Naime, poslije 45 minuta igre golovima Siniše Dujakovića, Nemanje Bilbije i Nebojše Runića izabranici Slobodana Starčevića stigli su do velike prednosti, a sve što su puleni Dragana Mićića uspjeli da urade jeste da postignu počasni pogodak preko Vlade Ivanovića u nastavku meča.

Igrao se 14. minut kada je Borac došao do prednosti: jedan od najboljih pojedinaca Borca na današnjoj utakmici, Mladen Žižović, izveo je korner, a najviši u skoku pred golom zvorničkog prvoligaša bio je Siniša Dujaković koji matira Maksimovića. Nakon vodećeg gola Borčevi igrači stvaraju još dvije povoljne prilike za postizanje gola i to preko Vasiljevića i Runića, ali gosti uspijevaju da se odbrane.

Međutim, to im nije pošlo za rukom u 31. minutu, kada su “crveno-plavi” postigli i drugi gol: ponovo je asistent bio Žižović, ponovo je gol postignut glavom, ali ovog puta realizator je bio Nemanja Bilbija, koji, nakon centaršuta Borčevog veziste, sa 5 metara pogađa mrežu.

U 44. minutu gosti su imali odličnu šansu da smanje prednost Borca: Ivan Ninić izbjegao je ofsajd-zamku Borčevih igrača, našao se oči u oči sa Kozićem, ali čuvar mreže Banjalučana zaustavlja pokušaj Drinine “devetke”.

Samo minut kasnije, nova prilika za Borac: Bilbija centrira na peterac, ali lopta nakon šuta glavom Stefana Dujakovića odlazi preko gola. I onda, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, treći Borčev gol: Nemanja Bilbija izveo je slobodan udarac sa desne strane, a loptu je na putu ka mreži okrznuo Nebojša Runić za 3:0 na semaforu.

Prvu šansu u drugom dijelu imali su gosti i to u 62. minutu: Radovan Vasić uposlio je Ivana Ninića na lijevoj strani, ali Raspudić odličnim uklizavanjem otklanja opasnost ispred Kozićevog gola. Četiri minuta kasnije Drina ipak stiže do gola: mrežu Borca zatresao je Vlado Ivanović nakon slobodnog udarca Aleksandra Ilića.

Do kraja meča izdvajamo još dvije šanse Borca: prvo je u 86. minutu nakon greške odbrane Drine Aleksandar Radulović šutirao, ali Maksimović “vadi” loptu ispod prečke, da bi samo minut kasnije šut oprobao i Siniša Dujaković, ali lopta završava preko gola.

U drugom polufinalu odigranom danas bijeljinski Rudar je kao domaćin savladao ekipu Proletera iz Teslića rezultatom 2:0.

BORAC – DRINA 3:1 (3:0)

strijelci: 1:0 Si. Dujaković u 14, 2:0 Bilbija u 31, 3:0 Runić u 45, 3:1 Ivanović u 66. minutu

stadion: Gradski