Objavljeno: 09.05.2012. u 19:29

BORAC – GOŠK 6:0

Fudbaleri Borca nastavili su sigurnim korakom ka plasmanu u Evropu deklasiravši GOŠK sa čak 6:0.

I jedni i drugi su u današnji meč ušli osjetno oslabljeni. Gostima iz Gabele je nedostajalo pet prvotimaca (Karić, Zlomislić, Džafić, Helvida i Tomić), trener Borca Slaviša Božičić nije mogao računati na povrijeđene Krunića i Žarića, te suspendovane Radulovića i Grahovca. Banjalučani su i pored te činjenice opravdali ulogu favorita i zasluženo slavili.

Prije vodećeg pogotka u dva navrata su iz daljine svoje udarce probali Ivetić i Žižović, ali sve se završilo na pokušaju. U 9. minuti poslije odlične akcije Žižovića i Stajića na pravom mjestu se našao Bilbija i matirao Šrenga za 1:0.

Identična kombinacija viđena je u 23. minuti, ali je ovoga puta mladi napadač Borca bio za malo neprecizan. Do kraja prvog poluvremena gosti su imali najozbiljniju priliku preko Zuraka, ali je njegov pokušaj glavom zaustavila prečka Lučićevog gola.

Odmah na startu drugog dijela nova majstorija Bilbije. Zakucao je loptu pod prečku za 2:0. Šest minuta kasnije Maksimović je povećao vođstvo Borca. Nedugo zatim Kajkut šutira sa oko 10 metara iskosa, ali je Šreng na mjestu.

Ponovo Bilbija stupa na scenu, sada u ulozi asistenta, sjajno je poslužio Kunića, koji postiže prvenac na premijerligaškoj sceni. Tri minute kasnije novi gol Kunića poslije ubacivanja Stajića. Konačan rezultat utakmice postavio je Žižović uz pomoć Šabanovića, nakon odličnog prodora Subića. Ubjedljiv trijumf Borca, treći u nizu, kojim se tim Slaviše Božičića učvrstio na četvrtoj poziciji prvenstvene tabele.

Izjave:

– Mi smo danas došli sa namjerom da damo šansu mlađim igračima, koji su imali manju minutažu u dosadašnjem toku sezone. To se osjetilo, Borac je potpuno zasluženo slavio, na kraju je bilo samo pitanje koliko ćemo golova primiti. Dobili smo šest i sada se okrećemo Slobodi, koja je za nas utakmica sezone – istakao je Boris Gavran, trener GOŠK-a.

– Pohvalio bih igru Nemanje Bilbije, koji je odigrao zaista odlično, zatim Raspudića, a ulaskom Kunića, Dujakovića i Subića, pokazalo se da Borac u njima ima perspektivu. Međutim, sa njima treba biti oprezan i postepeno im davati šansu. U narednom kolu gostujemo u Mostaru kod kvalitetne ekipe Veleža gdje nemamo šta da izgubimo. Moji igrači su svjesni da igraju za svoj rejting i nadam se da će pružiti maksimum – rekao je Slaviša Božičić, trener Borca.

Stadion: Gradski stadion u Banjaluci, Gledalaca: bez prisustva publike, Sudija: Husein Terzić (Travnik), pomoćnici S. Ibrišimbegović (Travnik) i H. Baković (Sarajevo), Delegat: Muharem Kurić (Donji Vakuf), Strijelci: Bilbija u 9. i 46. minuti, Maksimović u 52. minuti, Kunić u 74. i 77. minuti, Žižović u 86. minuti Žuti kartoni: Ivetić, Dujaković ( Borac)

BORAC: Lučić, Stupar, Stakić, Marković, Ivetić, Raspudić, Maksimović (od 76. minute Subić), Žižović, Stajić (od 78. minute Dujaković), Kajkut (od 60. minute Kunić), Bilbija

GOŠK: Šreng, Žderić, Šabanović, Zurak, Raič, Ćulum, Diogo Souza (od 57. minute Hrkač), Mujakić (od 61. minute Dodig), Raguž, Kojić (od 64. minute Grbavac), Grgić