Objavljeno: 21.04.2013. u 0:55

BORAC – GRADINA 1:0

Nešto slabija posjeta na Gradskom stadionu vjerovatno je uslovljena činjenicom da je u goste stigao „fenjeraš“ Premijer lige BiH. Trener Starčević je krenuo sa ofanzivnom formacijom, iza najisturenijeg Bilbije djelovao je Stokić, a po bokovima Maletić i Kantar.

Najbolji strijelac Banjalučana je već u trećoj minuti mogao da se upiše u strijelce, ali je poslije kornera koji je izveo Maletić šutirao glavom pored gola. Od samog početka gosti su se skoncentrisali na odbranu svog gola. Borac je stvarao pritisak, a poslije jedne akcije u kojoj je Zeljković prošao po desnoj strani i centrirao malo je nedostajalo da Bilbija na prvoj stativi ugura loptu u mrežu. Još jednom je Bilbija bio u prilici da matira Pirića, ali je poslije solo prodora šutirao ravno u golmana gostiju.

Treća sreća, obično se tako kaže, a potvrdio je to Bilbija poslije dodavanja Stokića i majstorskim lob udarcem matirao Pirića za vođstvo Borca.

Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme, a u petoj minuti nastavka gosti su preko Delića prvi put uputili udarac ka golu Marčetiću. Borac uzvraća preko brzonogog Kantara, koji upošljava Maletića, a ovaj šalje loptu preko gola. Zatim se Bilbija dva puta našao u situaciji da poveća vođstvo, ali je prvi put njegov plasirani udarac Pirić skrenuo u korner, a iz ugla je Kantar odlično centrirao a mladi napadač Borca glavom poslao loptu pored gola.

U 57. minuti Kantar je isprobao svoj udarac, Pirić je to lako ukrotio. Od 59. minute u igri su Grahovac i Raščić umjesto Žižovića i Bilbije. Maletić nije uspio da savlada Pirića iz izgledne pozicije, a prethodno je šut Stokića odbranio gostujući čuvar mreže. Pokušao je Stokić iz slobodnjaka u 76. minuti, ali je bio zamalo neprecizan. Posljednju priliku na meču propustio je Stokić, još jednom je na visini zadatka bio Pirić.

Upravo zahvaljujući njemu Gradina se iz Banjaluke vraća kući sa samo jednim primljenim golom, a Borac je ovim trijumfom zadržao dva boda prednosti u odnosu na Olimpik. Upravo će ova dva tima u srijedu odmjeriti snage u narednom kolu.

Stadion: Gradski stadion u Banjaluci

Gledalaca: 1500

Sudija: A. Bandić (Grude)

Strijelac: Bilbija u 38. minuti

Žuti kartoni: Šehrić, Jahić (Gradina)

Borac: Marčetić, Zeljković, Trivunović, Raspudić, Vasiljević, Grujić, Žižović (od 59. minute Grahovac), Stokić, Maletić, Kantar, Bilbija (od 59. minute Raščić).

Gradina: Pirić, Likić (od 71. minute Vejzović), Muminović, Salihbašić, Jahić, Andrić (od 82. minute Brčkalić), Delić, Šehrić (od 74. minute Smajlović), Popara, Selimović, Udovičić.