Objavljeno: 02.08.2015. u 13:52

BORAC GUBIO, PA PROPUSTIO ŠANSU ZA TRIJUMF

Fudbaleri Borca bili su u rezultatskom zaostatku na gostovanju ekipi Veleža do 86. minuta, kada su preko Tonija Jovića postigli izjednačujući gol, a u posljednjih nekoliko minuta dvije stopostotne prilike da donese trijumf Velikanu iz Platonove propustio je napadač Elvir Koljić.

U 51. minutu izabranici trenera Dželaludina Muharemovića stigli su do prednosti: dubinsku loptu je na polovinu Borca uputio Merzić, do nje je pored štopera Saničanina i Vidovića stigao Matić i lako matirao Ružića. Borac je izjednačio, kako smo već rekli, u 86. minutu: pokušaj rezerviste Savanovića je izblokiran, lopta se odbila do Jovića, koji šalje loptu u suprotni ugao pored nemoćnog Bobića.

Mogao je Borac i ranije do pogotka da su Subić u 73. i Jović u 82. minutu bili precizniji: kapiten je glavom šutirao pored, a Jović “makazicama” preko gola.

Prvu veliku šansu za 1:2 Koljić je propustio u 88. minutu, kada je nakon centaršuta Jakupovića šutirao glavom, ali se lopti na putu ka mreži ispriječila prečka, da bi samo dva minuta kasnije propustio da u gol pretvori odličnu akciju sa Jovićem – u posljednji čas je intervenisao Bobić.

Do pobjede je u sudijskoj nadoknadi mogao da stigne i Velež, nakon akcije svojice rezervista Pece i Haurdića – prvi je odigrao povratnu loptu, a drugi sa 5 metara šutirao visoko preko gola.

Tako je Borac konačno uspio da zatrese mrežu Veleža u Vrapčićima, a posljednji put prije jučerašnjeg meča to je učinio 28. novembra 2006. godine, kada je meč završen rezultatom 4:3.

U narednom kolu, koje se igra sljedećeg vikenda, Borac na Gradskom stadionu dočekuje ekipu Mladosti iz Doboj-Kaknja.

VELEŽ – BORAC

stadion: Vrapčići, gledalaca: 1500, sudija: Irfan Peljto (Sarajevo), žuti kartoni: Matić (Velež), Radinović, Bečelić (Borac).

VELEŽ: Bobić, Čadikovski, Demić, Zolj, Ćemalović, Merzić, Janković (od 70. Haurdić), Matić (od 83. Peco), Nikolić, Osmanković (od 40. Barišić), Maletić. Trener: Dželaludin Muharemović.

BORAC: Ružić, Saničanin, Vidović, Ilić (od 46. Đorđilović), Predragović (od 67. Savanović), Jović, Koljić, Subić, Bečelić, Radinović, Jandrić (od 82. Jakupović). Trener: Vlado Jagodić.