Objavljeno: 13.02.2016. u 19:36

BORAC I KOPER REMIZIRALI U MEDULINU

Fudbaleri Borca zabilježili su danas i prvi neriješen rezultat na pripremama u Medulinu odigravši 2:2 sa Koperom, nekadašnjim šampionom Slovenije i osvajačem Kua iz prošle sezone. Kao i u duelu sa Hornom, tim Aleksandra Janjića primio je dva gola u ranoj fazi utakmice, ali je danas uspio da se rezultatski vrati u meč i u posljednjih pola sata postigne dva gola te stigne do remija.

Slovenački tim je mrežu Gorana Vukliša tresao u 3. i 12. minutu, ali je do remija stigao u nastavku, golovima Armanda Mancea u 57. i Fedora Predragovića u 78. minutu. Inače, vrijedi istaći da je prvi gol slovenačke ekipe bio djelo Alberta Riere, nekadašnjeg člana slavnog Liverpula.

Narednu kontrolnu utakmicu naš Borac će odigrati u utorak (16. februar), kada će u povratku iz Medulina snage odmjeriti sa zagrebakom Lokomotivom, dok je generalna proba zakazana za 20. februar, kada će Borac igrati protiv Tekstilca.