Objavljeno: 04.10.2013. u 0:45

BORAC ISPAO IZ KUPA RS

Fudbaleri Borca završili su ovosezonski nastup u Kupu Republike Srpske već na startu takmičenja. Prošlosezonski finalista i petostruki osvajač ovog takmičenja eliminisan je od prijedorskog Rudara rezultatom 5:3 nakon izvođenja jedanaesteraca. Regularnih 90 minuta završeno je rezultatom 1:1.

Do vođstva je stigao Borac u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je mrežu domačih pogodio Stefan Dujaković, a omaći stižu do izjednačenja u 53. minutu pogotkom Jovičića. U penal-lutriji neprecizan je bio samo Siniša Dujaković, čiji je šut u trećoj seriji odbranio domaći golman Herak.

RUDAR – BORAC 1:1 (penalima 5:3)

strijelci: 0:1 Dujaković (45+1.), 1:1 Jovičić (53.)

strijelci iz penala: Aćić, Pekija, Mirković, Pušac i Mladenović za Rudar, a Raspudić, Žuržinov i Kuzmanović za Borac.

stadion: Gradski u Prijedoru.