Objavljeno: 15.05.2016. u 21:45

BORAC ISPAO IZ PREMIJER LIGE

Fudbalski klub Borac po treći put u svojoj istoriji ispao je iz Premijer lige BiH… Izabranici Borčeta Sredojevića danas su na Gradskom stadionu remizirali sa ekipom Viteza 2:2 i sezonu okončali na 11. mjestu, jedno mjesto ispod sigurne zone. Pored Borca, elitni rang još napuštaju i Slavija, Travnik, Rudar Prijedor, Drina i Velež.

Već u sedmom minutu Borac je stigao do prednosti pogotkom Željka Đokića i već nakon sedam minuta naš tim je imao rezultat koji mu garantuje opstanak u ligi. Međutim, 15 minuta kasnije Vitez je izjednačio preko Velibora Đurića. U 31. minutu Dejan Popović je vratio prednost našem timu, da bi konačan rezultat, nakon smušenosti Borčeve odbrane, u 40. minutu postavio Josip Šantić.

U drugom poluvremenu Borac je krenuo na sve ili ništa, u želji da što prije stigne do odgovarajućeg rezultata, ali se mreža gostiju više nijednom, nažalost, nije zatresla i Borac će, nažalost, nakon 8 sezona u nizu provedenih u Premijer ligi, ponovo morati da igra u Prvoj ligi Republike Srpske.

BORAC – VITEZ 2:2 (2:2)

strijelci: 1:0 Đokić (7.), 1:1 Đurić (22.), 2:1 Popović (31.), 2:2 Šantić (40.), stadion: Gradski, gledalaca: 4500, sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo), žuti kartoni: Milosavljev (Borac), Sadiković, Barišić, Muminović (Vitez).

BORAC: Ružić, Redžić, Popović, Kiso, Ristovski (od 46. minuta Milosavljev), Bečelić, Đokić, Radinović, Mance, Maletić (od 58. minuta Savić), Marjanović (od 84. minuta Đilas). Trener: Borče Sredojević.

VITEZ: Živković, Muminović, Varić, Šantić, Mrkaić (od 87. minuta Jurić), Livančić (od 78. minuta Livaja), Novak (od 90. minuta Kapetan), Barišić, Sadiković, Radeljić, Đurić. Trener: Branko Karačić.