Objavljeno: 08.05.2013. u 23:53

BORAC – LEOTAR 5:0

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su u okviru 27. kola BHT Premijer lige ekipu trebinjskog Leotara rezultatom 5:0 i tako zadržali treću poziciju koja vodi na evropsku scenu.

Na samom otvaranju susreta erupcija oduševljenja među navijačima Borca, prva ozbiljnija akcija urodila je plodom. Sudija Obradović je morao pokazati na bijelu tačku nakon što je jedan odbrambeni fudbaler Leotara igrao rukom poslije šuta Vasiljevića, međutim njegova pištaljka se nije oglasila. U nastavku je Stokić spretno asistirao Bilbiji koji hladnokrvno posprema loptu iza leđa Rajića.

Nakon pogotka Leotar je imao više loptu u svom posjedu, ali je Borac prijetio preko brzog Maletića. U pojedinim momentima je sudija Obradović iritirao publiku nekim čudnim odlukama, a gosti su bili blizu izjednačenja poslije ubacivanja Filipovića na peterac, gdje je najviši bio Popović koji šalje loptu glavom pored gola.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena domaći su povećali prednost. Žižović je uradio većinu posla, a Raščiću je preostalo samo da manirom iskusnog strijelca savlada Rajića. Bio je to drugi gol Raščića u posljednje tri utakmice, a prethodno je zamijenio povrijeđenog Bilbiju.

Mogli su Banjalučani da na odmor odu sa većom razlikom, ali je Grahovac iz neposredne blizine šutirao ravno u Rajića, da bi Stokić u drugoj minuti sudijske nadoknade poslao loptu pored gola Leotara. U nastavku je Borac želio mirnom igrom sačuvati stečenu prednost, ali i snagu za predstojeće gostovanje u Širokom Brijegu. Izdvajamo odličan pokušaj Vasiljevića u 61. minuti, ali je lopta otišla zamalo iznad prečke.

Publika je u 72. minuti nagradila aplauzom prekrasan gol Zeljkovića, koji je majstorski pogodio donji desni ugao gola Rajića sa preko 20 metara. Sjajnu akciju za četvrti gol Borca kreirali su Maletić i Grahovac, a Stokiću je preostao lakši dio posla. Samo što je ušao u igru Subić je na asistenciju Raščića postigao svoj ovosezonski prvenac za konačnih 5:0 i visoku pobjedu Borca.

BORAC – LEOTAR  5:0

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Gledalaca. 1 500.

Sudija: Darko Obradović (Stolac).

Žuti kartoni: Teinović, Žižović, Grujić (Borac), M. Cimirot (Leotar)

Strijelci: Bilbija u 1. minuti, Raščić u 42. minuti, Zeljković u 72. minuti, Stokić u 84. minuti, Subić u 86. minuti za Borac.

BORAC: Marčetić, Zeljković, Raspudić, Žarić, Vasiljević, Teinović (od 68. minute Grujić), Grahovac, Žižović, Stokić (od 84. minute Subić), Maletić, Bilbija (od 36. minute Raščić).

LEOTAR: Rajić, Andrić, Popović, Šaraba (od 24. minute Anđušić/od 75. minute Đerić), Grubješić, Milović (od 88. minute Pjaca), Stojčev, Janković, M. Cimirot, Filipović, G. Cimirot.