Objavljeno: 22.07.2010. u 23:59

BORAC – LOZANA 1:1

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da eliminišu Lozanu. Poslije minimalnog poraza u Švajcarskoj (1:0) Banjalučani su igrali neriješeno (1:1) protiv Lozane i završili nastup u Evropi. Tako su Švajcarci obezbijedili plasman u treće kolo kvalifikacija i dvomeč protiv danskog Randersa.

Od prvog minuta Borac je krenuo agresivno. Igrao se šesti minut kada su se u kontranapadu našli Ljubiša Vukelja i Milan Muminović, a šut Borčevog veznjaka u posljednji čas blokirao je Meoli. U devetom minutu Vukelja je bio u prodoru, srušio ga je Giljerme Kac, a arbitar iz Portugala dosudio je prekršaj za Borac. Kombinovali su Oliver Jandrić i Borislav Mikić, a ovaj drugi je visoko šutirao preko gola.

Zbog izuzetno teškog i sparnog vremena arbitar Artur Manuel Ribeiro Soareš Dias u 28. minutu svirao je sudijski tajm-aut, a dva minuta kasnije Žozelin Ru je uputio nezgodan udarac prema Asmiru Avdukiću, ali je lopta pala na mrežu.

U 36. minutu Ru je još jednom zaprijetio Avdukiću. Iz mrtvog ugla skoro sa desne korner zastavice uputio je centaršut, a lopta je pogodila prečku i odbila se u aut. Prvi korner Lozana je izvela u 39. minutu. Sebastijen Meoli je zahvatio loptu glavom, a ona je prošla pored lijeve stative. Dva minuta kasnije Ru je opet pokušao sa 18 metara, a Avdukić je krajnjim naporom loptu izbacio u korner. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a stekao se utisak da je Lozana bila mnogo opasniji rival jer domaći nisu uspjeli da upute nijedan šut u okvir gola Švajcaraca.

Već u 47. minutu Lozana je imala šansu da stigne do gola, međutim, Avdukić je pravovremeno istrčao i zaštitio mrežu poslije šuta Abdula Karupta. Bio je to period dobre igre Švajcaraca, a u 57. minutu Brazilac Silvio je šutirao sa 18 metara pravo u golmana Borca. Prvi put u okvir gola Banjalučani su imali u 61. minutu, kada je Stančeski centrirao iz slobodnog udarca, ali nije iznenadio Entonija Favra.

Ono što je Lozana najavljivala u prvim minutama nastavka desilo se u 65. minutu. Muminović je pogriješio na sredini terena, a lopta je došla do Rua koji je šutirao i pogodio lijevi donji ugao Avdukićevog gola. Nastalo je neopisivo slavlje švajcarskih fudbalera, a samo četiri minuta kasnije Borac je došao do izjednačenja. Vukelja i Muminović su kombinovali, a uz lošu intervenciju golmana Favra, lopta je završila u njegovoj mreži. Bio je to slavljenički gol, kojim je Vukelja na ovom susretu proslavio 27. rođendan. U 87. minutu odlično je šutirao Srećo, a Favr je posljednjim naporom zaustavio njegov šut. Na isteku 90. minuta Martin Štojbl je pogodio stativu.

Bila je ovo jubilarna, deseta, utakmice Borca na međunarodnoj sceni i treći remi. Borac ima četiri pobjede, tri remija i tri poraza. Pobijedio je luksemburški Rimelanž sa 9:0 i 5:1, belgijski Anderleht 1:0 i sovjetski Metalist 2:0, a izgubio je od Anderlehta 3:0, Metalista 4:0 i Lozane prije osam dana. Remizirao je na obje utakmice na finalnom turniru Mitropa kupa u Fođi 1992. godine, 2:2 sa italijanskom Fođom i 1:1 sa mađarskim Vašutašom. Oba puta Borac je slavio poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Naredni meč koji igraju naši fudbaleri na programu je 31. jula, kada na Gradskom stadionu u okviru 1. kola Premijer lige gostuje ekipa Širokog Brijega.

BORAC – LOZANA 1:1 (0:0)

strijelci: 0:1 Rou (65.), 1:1 Vukelja (69.),