Objavljeno: 02.11.2015. u 1:06

BORAC NASTAVIO SA RAZOČARANJIMA

Fudbaleri Borca nalaze se u teškoj situaciji kada je u pitanju borba za opstanak u Premijer ligi nakon što su ponovo prosuli bodove na Gradskom stadionu izgubivši od Radnika rezultatom 0:1, što je peti poraz banjalučkih fudbalera u nizu. Borac nije iskoristio svoje prilike u prvom poluvremenu, a Radnik jeste svoju jedinu pravu, u 59. minutu, kada je odličan centaršut Hodžića sa desne strane iskoristio Obradović.

Borac se nakon 14 kola nalazi na upravo toj poziciji sa 12 boda, a prvi tim izvan opasne zone Vitez ima sedam bodova više u odnosu na crveno-plave nakon gostujućeg trijumfa nad Savijom (0:1). Upravo će izabranici Branka Karačića biti Borčev naredni rival: ukoliko „naprave brejk“ i zabilježe prvi gostujući trijumf u tekućoj sezoni, izabranici Željka Vranješa će se koliko-toliko vratiti u igru i spasonosnoj, desetoj poziciji, prići na 4 boda. U slučaju šestog vezanog poraza, Vitez će se odvojiti na čak 10 bodova.

BORAC – RADNIK 0:1

strijelci: 0:1 Obradović (59.), stadion: Gradski, gledalaca: 600, sudija: Dragan Skakić (Gradiška), žuti kartoni: T. Jović, Radinović (Borac), Jakovljević, Mašić, Memišević, Obradović, Šećerović (Radnik).

BORAC: Ružić, Redžić (od 63. minuta Stojanović), Saničanin, Predragović, T. Jović, Koljić (od 67. minuta Marjanović), Bečelić, Radinović (od 90. minuta Ilić), Runić, Paštar, Jandrić. Trener: Željko Vranješ.

RADNIK: Avdukić, Hodžić, Jakovljević, Memišević, Lazić (od 75. minuta Seratlić), Hadžić, Obradović (od 76. minuta Mrkaić), Ostojić, Jakovljević, Šećerović, Mašić (od 89. minuta Krsmanović). Trener: Slavko Petrović.