Objavljeno: 14.09.2015. u 15:32

BORAC NEMOĆAN NA “KOŠEVU“

Fudbaleri Borca poraženi su u osmom kolu Premijer lige BiH od ekipe Sarajeva rezultatom 2:0 i tako po treći put ove sezone teren napustili pognute glave. Banjalučani tokom prvih 45 minuta nisu pokazali ništa vrijedno pažnje; krajem drugog poluvremena su uputili jedina dva šuta u okvir gola, što je, svakako, nedovoljno da se ugrozi aktuelni šašmion.

Sarajevo je do vođstva stiglo u 40. minutu, kada je nakon centaršuta Marija Barića Amer Bekić pobjegao odbrani Borca i glavom savladao Bojana Jovića. Konačan rezultat postavljen je u 74. minutu, kada je Krste Velkoski pogodio mrežu Borca nakon duplog pasa sa Ševkom Okićem.

u narednom kolu fudbaleri Borca dočekuju lidera, mostarski Zrinjski, koji u prvih 8 kola ne zna za poraz, a nije primio nijedan gol.

SARAJEVO – BORAC 2:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Am. Bekić (40.), 2:0 Velkoski (74.), stadion: Koševo, gledalaca: 2000, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Barbarić, Am. Bekić (Sarajevo), Redžić, Stojanović. T. Jović, Bečelić (Borac).

SARAJEVO: Delač, Rustemović, Barić, Am. Bekić (od 79. minuta Mihojević), Okić (od 88. minuta Berberović), Velkoski, Tatomirović, Duljević, Al. Bekić, Barbarić, Radovac (od 81. minuta Herić). Trener: Almir Hurtić.

BORAC: B. Jović, Redžić, Saničanin, Vidović (od 78. minuta Kikić), Ilić (od 61. minuta Kuzmanović), T. Jović, Stojanović (od 64. minuta Predragović), Bečelić, Runić, Jandrić, Marjanović. Trener: Petar Kurćubić.