Objavljeno: 18.11.2013. u 16:45

BORAC NEMOĆAN PROTIV VITEZA

Fudbaleri Borca poraženi su od ekipe Viteza rezultatom 3:1 u utakmici 17. kola Premijer lige i tako upisali treći neuspjeh u ligi, nakon što su ranije poraženi od Veleža i Zvijezde. Plan igrača i stručnog štaba bio je da se osvoji bar jedan bod, ako ne i sva tri, međutim od toga ipak nije bilo ništa.

Već u šestom minutu domaći stižu do vođstva: Šišić izvodi slobodan udarac do Brankovića koji šutira ka golu Borca, lopta se od prečke odbija do Kapetana koji glavom pogađa suprotni ugao Borčevog gola. Borčevi igrači nakon primljenog gola zaigrali su odlučnije, sa željom da što prije postignu izjednačujući gol, a odličnu priliku propustili su u 33. minutu: sa desne strane centrirao je Žuržinov, Raspudićev šut glavom kratko odbio golman Viteza Živković, a u nastavku akcije Stokić ne uspijeva da odbijenu loptu sprovede u mrežu.

Ipak, sedam minuta kasnije, Borac postiže pogodak: ovog put ubacio je Žižović, a na desetak metara od gola Vitežana loptu prihvata Stokić i postiže svoj deseti ovosezonski pogodak.

U 66. minutu domaći postižu i drugi gol na utakmici. Šišić na desnoj strani upošljava Vidovića koji odigrava povratni pas za Dedića, uslijedio je šut, Runić izblokirao na gol-liniji, ali Dedić iz popravnog uspijeva da matira Avdukića.

U 88. minutu Borac je ostao sa deset igrača na terenu nakon što je drugi žuti karton zaradio Žižović. I sa igračem manje Borac je mogao da stigne do 2:2, ali šut Đelmića nakon asistencije Radulovića odlično brani Živković.

U sudijskoj nadoknadi Vitez stiže i do trećeg gola. Po desnoj strani prošao je Vidović, umjesto centaršuta šutirao ka golu, što je prevarilo Avdukića, te je lopta odsjela u mreži.

Dva kola prije zimske pauze Borac je i dalje prvi na tabeli sa 34 boda, jedan manje ima Sarajevo, a treći je Željezničar sa 32.

U nedjelju, 24. novembra, u okviru 18. kola, Borac sa početkom u 16 časova dočekuje Olimpik.