Објављено: 18.11.2013. у 16:45

БОРАЦ НЕМОЋАН ПРОТИВ ВИТЕЗА

Фудбалери Борца поражени су од екипе Витеза резултатом 3:1 у утакмици 17. кола Премијер лиге и тако уписали трећи неуспјех у лиги, након што су раније поражени од Вележа и Звијезде. План играча и стручног штаба био је да се освоји бар један бод, ако не и сва три, међутим од тога ипак није било ништа.

Већ у шестом минуту домаћи стижу до вођства: Шишић изводи слободан ударац до Бранковића који шутира ка голу Борца, лопта се од пречке одбија до Капетана који главом погађа супротни угао Борчевог гола. Борчеви играчи након примљеног гола заиграли су одлучније, са жељом да што прије постигну изједначујући гол, а одличну прилику пропустили су у 33. минуту: са десне стране центрирао је Журжинов, Распудићев шут главом кратко одбио голман Витеза Живковић, а у наставку акције Стокић не успијева да одбијену лопту спроведе у мрежу.

Ипак, седам минута касније, Борац постиже погодак: овог пут убацио је Жижовић, а на десетак метара од гола Витежана лопту прихвата Стокић и постиже свој десети овосезонски погодак.

У 66. минуту домаћи постижу и други гол на утакмици. Шишић на десној страни упошљава Видовића који одиграва повратни пас за Дедића, услиједио је шут, Рунић изблокирао на гол-линији, али Дедић из поправног успијева да матира Авдукића.

У 88. минуту Борац је остао са десет играча на терену након што је други жути картон зарадио Жижовић. И са играчем мање Борац је могао да стигне до 2:2, али шут Ђелмића након асистенције Радуловића одлично брани Живковић.

У судијској надокнади Витез стиже и до трећег гола. По десној страни прошао је Видовић, умјесто центаршута шутирао ка голу, што је преварило Авдукића, те је лопта одсјела у мрежи.

Два кола прије зимске паузе Борац је и даље први на табели са 34 бода, један мање има Сарајево, а трећи је Жељезничар са 32.

У недјељу, 24. новембра, у оквиру 18. кола, Борац са почетком у 16 часова дочекује Олимпик.