Objavljeno: 23.11.2014. u 13:05

BORAC OD 0:1 DO 2:1 PROTIV VELEŽA

Duel 15. kola Premijer lige BiH protiv Veleža fudbaleri Borca dočekali su u vedroj atmosferi, s obzirom da je FIFA odlučila da poništi svoju prvobitnu odluku o oduzimanju bodova zbog „Slučaja Stančeski“ i Banjalučanima vrati tri oduzeta boda.

Ipak, nije sve dobro počelo za tim Vinka Marinovića. Velež je nakon prvog poluvremena imao prednost, ali su domaći fudbaleri uspjeli u nastavku da dođu do preokreta, pa će na zimsku pauzu otići sa 27 bodova.

Prvi dio utakmice pripao je gostima, koji su u ne pretjerano zanimljivih 45 minuta imali blagu terensku inicijativu, iako se većinom igra odvijala između dva šesnaesterca. Loš teren Gradskog stadiona nije išao na ruku niti jednoj ekipi, a promrzli gledaoci nisu vidjeli puno toga u prvoj polovini meča.

Mostarci su poveli u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu. Tomislav Barišić sjajno je proigrao Alidina-Dinu Hajdarovića, koji je izbjegao ofsajd zamku, odlično prsima smirio loptu i poslao je iza leđa nemoćnog Asmira Avdukića.

U nastavku dominacija Banjalučana. Ulaskom Tonija Jovića, koji je zamijenio Aleksandra Subića na pauzi, igra Borca postala je znatno tečnija.

Ipak, Mostarci su u 55. minutu propustili sjajnu priliku, koja se na kraju pokazala kao odlučujući trenutak susreta. Anel Hebibović uputio je centaršut sa desne strane, strijelac gola za Velež Hajdarović zahvatio je loptu, koju je fenomenalnom intervencijom u korner uspio da skrene Asmir Avdukić.

Već u narednom napadu Borac stiže do izjednačenja. Srđan Bečelić pronašao je Jocu Stokića, koji je nadskočio dva protivnička igrača i glavom pogodio za 1:1.

Nastavili su fudbaleri u crveno-plavim dresovima da kidišu ka golu „rođenih“, a takva igra isplatila se u 77. minutu. Korner sa desne strane odlično je ispratio kapiten Borca Vladan Grujić i ponovo glavom zatresao mrežu Andrije Dragojevića za potpuni preokret i vođstvo 2:1.

Nije se mnogo toga dešavalo do kraja meča. Mostarci nisu imali snage da se vrate i dođu do izjednačenja, dok su Banjalučani pametnom igrom sačuvali prednost i na zimsku pauzu otišli pobjedom.

Gosti su susret završili sa devet igrača jer su duboko u sudijskoj nadoknadi direktne crvene kartone zaradili Samir Merzić i Anes Haurdić.

Na kraju prvog dijela sezone Borac će zimovati u grupi timova koja se bore za evropsku vizu.

– Sa tri boda koje nam je vratila FIFA i pobjedom nad Veležom, stigli smo do 27 bodova sa kojima možemo biti izuzetno zadovoljni. Imali smo mnogo problema na početku sezone, veoma težak raspored tokom jeseni, gdje smo na domaćem terenu uglavnom igrali sa ekipama iz vrha tabele, tako da na pauzu odlazimo zadovoljni – poručio je Marinović.

Trener Veleža Nedim Jusufbegović bio je razočaran načinom na koji je njegov tim ispustio bodove na Gradskom stadionu.

– Imali smo stopostotnu priliku za 2:0, nismo postigli gol, stigla nas je kazna, što znači da smo još uvijek mali. Nismo uspjeli da se odbranimo, primili smo golove nakon prekida, a na klupi nismo imali niti jednog veznog igrača da nešto promijenimo u igri. Koštali su nas prekidi, koje nismo uspjeli da iskontrolišemo i izgubili smo meč – istakao je trener „rođenih“.

Borac je prvi dio sezone završio sa 27 bodova, a Velež sa četiri manje. U prvom proljećnom kolu Banjalučani će ponovo biti domaćini i to Mladosti iz Velike Obarske, dok će Mostarci ponovo gostovati, Drini u Zvorniku.

BORAC – VELEŽ 2:1 (0:1)

Stadion: Gradski u Banjaluci. Gledalaca: 1.500. Sudija: V. Bjelica (Istočno Sarajevo). Strijelci: 0:1 Hajdarović (43), 1:1 Stokić (57), 2:1 Grujić (77). Žuti kartoni: Avdukić, Grujić, Ilić, Žižović, Radinović (Borac), M. Ćemalović, Maletić, Kodro, Škahić (Velež). Crveni kartoni: Samir Merzić i Anes Haurdić (obojica Velež) u 90+5 minutu.

BORAC: Avdukić, Pilipović, Jevtić, Žižović (od 90. Dujaković), Ilić (od 83. Savanović), Stokić, Subić (od 46. Jović), Bečelić, Grujić, Radinović, Runić. Trener: Vinko Marinović.

VELEŽ: Dragojević, Škahić, Kodro (od 85. Škaljić), Zolj, Hajdarović (od 65. Haurdić), M. Ćemalović, Hebibović, Merzić, Blagojević, Barišić, Maletić (od 87. Pejić). Trener: Nedim Jusufbegović.