Objavljeno: 20.02.2015. u 16:23

BORAC OD 3:0 DO 3:3 PROTIV SLOBODE

Fudbaleri Borca remizirali su danas sa članom Prve lige Republike Srpske, mrkonjićkom Slobodom, u generalnoj probi pred početak proljećnog dijela Premijer lige BiH. Izabranici Vinka Marinovića imali su u 48. minutu prednost od tri gola, ali su Mrkonjićani ipak uspjeli da iz duela sa Borcem izađu neporaženi.

Šef stručnog štaba Borca Vinko Marinović na stadion u Novoj Topoli izveo je postavu identičnu onoj sa utakmice protiv Tekstilca, sa samo jednom izmjenom – umjesto Petra Ilića od prvog minuta zaigrao je Borislav Pilipović. Već u desetom minutu igrači Vuleta Trivunovića zatresli su mrežu Asmira Avdukića, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 25. minutu bilježimo prvu šansu za naš tim: Pilipović je uputio prizeman centaršut, a novajlija Redžić nije uspio da na pet metara od gola zahvati loptu i pošalje je u mrežu. Ipak, deset minuta kasnije, „crveno-plavi“ stižu do vođstva: ponovo je centrirao Pilipović, a najviši u kaznenom prostoru bio je Toni Jović.

Samo šest minuta kasnije Borac je udvostručio prednost. Joco Stokić izveo je slobodan udarac na 30 metara od gola, međutim nije uputio direktan šut ka golu, već je na desnoj strani uposlio Jovića, koji centira ka Predragoviću, čiji volej zaustavlja golman Mrkonjićana Ilić, ali ne i šut Borčeve „desetke“ nakon odbijene lopte.

Na startu drugog poluvremena u igru su umjesto Subića i Predragovića ušli Ilić i Koljić, koji je već u 48. minutu postigao pogodak za visokih 3:0. Odbrana prvoligaša Republike Srpske je pogriješila pred golom, do lopte je stigao Koljić, našao se oči u oči sa čuvarom mreže Slobode i bez problema ga savladao.

U 56. minutu Trivunovićev tim smanjio je prednost „crveno-plavih“ preko Kokanovića, da bi u 63. minutu Koljić propustio priliku da ponovo uveća Borčevu prednost – Jović je centirao, a strijelac trećeg pogotka na utakmici nije loptu zahvatio na najbolji način.

U 81. minutu Mrkonjićani su postigli svoj drugi gol na utakmici. Izveden je slobodan udarac, lopta je u šesnaestercu pogodila nekoga u ruku u Borčevom živom zidu, pa je dosuđen penal, koji je u gol pretvorio Dimitrijević. Konačan rezultat, 3:3, postavio je Stanković u posljednjim sekundama utakmice.

BORAC: Avdukić, Pilipović, Jevtić, Kostić, Bečelić, Radinović, Redžić, Subić, Predragović, Jović, Stokić. Još su igrali: Ružić, Ilić, Koljić, S. Dujaković, Grujić, Žeravica, Runić.