Objavljeno: 15.04.2012. u 1:25

BORAC – OLIMPIK 1:0

Utakmica je počela minutom šutnje za Iliju Miljuša, nekadašnjeg igrača i trenera Borca, koji je sinoć preminuo u 74. godini.

Srđa Knežević bio je strijelac jedinog gola na susretu između Borca i Olimpika, te je tako banjalučkoj ekipi donio nova tri boda, a Olimpiku prvi poraz nakon četiri utakmice. Borac je bio bolji protivnik tokom prvog poluvremena, ali su mreže ostale netaknute. Najbolje prilike u dresu banjalučke ekipe propustili su Stajić i Grahovac, a u dva navrata se na golu Olimpika dobro iskazao Fejzić.

Olimpik se krajem drugog poluvremena oslobodio pritiska Banjalučana, pa su i gosti iz Sarajeva imali svoje prilike. Međutim, Muharemović i Durak nisu bili precizni, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0. Već u petoj minuti nastavka domaći su poveli. Nakon lijepe akcije lopta je došla do ovosezonskog pojačanja Borca Srđe Kneževića, koji ju je uspio pospremiti iza leđa Fejzića za vođstvo Borca. Nakon primljenog gola, gosti su krenuli nešto odlučnije ka golu Borca, ali izglednijih prilika nije bilo, dok su se domaći orijantisali na brze kontranapade. Krunić je propustio sjajnu priliku, lopta je otišla tik iznad prečke. Stajić je takođe mogao ugroziti Fejzića, ali mu je ponestalo koncentracije u samoj završnici, pa je susret završio minimalnom pobjedom Banjalučana.

IZJAVE:

Borac je bio mnogo motiviraniji protivnik, imali su imperativ pobjede i zasluženo su je ostvarili. Mi nismo uspjeli zadržati nivo igre iz prethodnih utakmica. Do kraja prvenstva je još osam kola i iskreno se nadam da ćemo uspjeti osvojiti dovoljan broj bodova kako bi izborili plasman na evropsku scenu – istakao je trener Olimpika Nedim Jusufbegović.

Ova pobjeda mi je donijela zadovoljstvo, jer smo sjajno odigrali u svim segmentima igre. Vršili smo konstantni pritisak na vezni red i zadnju liniju gostiju, znali smo da su vrlo opasni u transformaciji i nsimo smjeli ostavljati mnogo prostora njihovim hitrim igračima. Čestitam svojim fudbalerima na ovoj pobjedi, ali i gostima na fer i korektnoj igri – izjavio je Slaviša Božičić, trener Borca.

Stadion: Gradski stadion u Banjaluci, Glavni sudija: Tomislav Čuić, Pomoćnici: Anto Sučić i Elvis Prošić, Strijelac: Knežević u 50. minuti, Žuti kartoni: Raspudić, Ivetić (Borac)

Borac: Antolović, Knežević (od 73. minute Stupar), Stakić, Raspudić, Žarić, Grahovac, Krunić, Ivetić, Radulović (od 80. minute Maksimović), Kajkut (od 88 minute Marković), Stajić

Olimpik: Fejzić, Suljević, Vujčić, Vidović, Regoje, Zolj, Muharemović (od 84. minute Pljevljak), Đurić, Bučan, Kapić (od 67. minute Smajić), Durak (od 55. minute Đorđević)