Objavljeno: 28.07.2013. u 18:11

BORAC OSVOJIO VELIKI BOD U ZENICI

U prvom kolu Premijer lige fudbaleri Borca su u Zenici osvojili bod odigravši sa Čelikom 1:1, a taj bod još više dobija na značaju ako se zna pod kakvim okolnostima su fudbaleri otputovali za Zenicu i bilo je veliko pitanje da li će utakmica uopšte biti odigrana.

Utakmicu u Zenici je šutem otvorio Aleksandar Radulović, a prvu priliku Zeničani su imali u 13. minuti preko Kajkuta koji u šesnaestercu kasni na ubacivanje Stajića, da bi u nastavku akcije Mišić glavom bio neprecizan. U 27. minut ponovo Stajić, ovaj put iz kornera, pronalazi Barjaktarevića koji snažno šutira, ali lopta odlazi iznad prečke Borčevog gola.

Čelik u 32. minuti dolazi do vođstva. Kajkut je prošao po desnoj strani, loptom po zemlji u šesnaestercu pronalazi Mešanovića koji loptu samo dodaje do Mešanovića koji prizemnim šutem matira Avdukića. Već u narednom napadu Borac je mogao do izjednačenja, ali je Đelmićev šut izblokirala odbrana Čelika.

Tri minute kasnije Vladan Grujić se našao pred golom Zeničana, ali Zeničani otklanjaju opasnost od svog gola. Borac stiže do izjednačujućeg pogotka u sudijskoj nadoknadi. Žižović izvodi centaršut, lopta u šesnaestercu dolazi do Stokića koji odmah šutira, loptu na putu do mreže rukom zaustavlja Stajić, a sudija Darko Obradović bez imalo dvoumljenja dosuđuje nastrožiju kaznu. Stokić je i bio siguran izvođač jedanaesterca i Banjalučani na odmor odlaze sa neriješenim rezultatom.

Drugo poluvrijeme šansom otvarajudomaćini kada Kajkut promašuje glavom iz izgledne prilike. Pet minuta nakon toga Stokić je na drugoj strani iz velike udaljenosti šutira pored gola. U 54. minuti Runić, nakon kornera Grahovca, loptu šalje preko prečke, a Avdukić pet minuta kasnije brani slab udarac Dedića. Nakon toga Raspudić i Dedić ne pogađaju glavom okvir gola, da bi i Kajkut u 73. minuti bio neprecizan iz slobodnog udarca.

Minut kasnije Kajkut upošljava Popovića koji odlično centrira, ali Boris Raspudić stiže prije Čelikovih napadača da izbaci loptu u korner. Nakon kornera Mešanović se ne snalazi najbolje u Borčevom šesnaestercu i lopta je lak plijen za Avdukića.

Čelik je u 76. minuti imao i najbolju šamsu na utakmici. Nakon centaršuta Kajkuta, Stajić neometan sa 3 metra ne uspijeva da loptu ubaci u mrežu. U posljednjih 10 minuta Borac je u dva navrata mogao doći i do pobjede na  Bilinom polju. Prvo Žižovićev udarac glavom odlazi pored gola, a zatim i Grahovac iz izglednije prilike pogađa Adilovića. U sudijskoj nadoknadi po jednu priliku imali su Mešanović i Đelimić, do promjene rezultata nije došlo i banjalučani nose u Banjaluku ogroman bod.

ČELIK – BORAC 1:1 (1:1)

strijelci: 1:0 (Dedić u 32.), 1:1 (Stokić u 45. iz jedanaesterca).

stadion: “Bilino polje” u Zenici.

gledalaca: 6 000.

sudije: Darko Obradović (Stolac), Sreten Udovičić (Prijedor), Haris Baković (Sarajevo).

žuti kartoni: Horić, Mišić, Stajić, Dedić (Čelik), Raspudić, Grahovac, Kondić, Đelmić (Borac).

ČELIK: Adilović, Horić, Jusić, Mišić, Bureković, Bajraktarević (od 90. Barać), Nestorović (od 56. Popović), Dedić, Mešanović, Stajić (od 77. Ribić), Kajkut. Trener: Vlado Jagodić.

BORAC: Avdukić, Radulović, Žižović (od 90. Perović), Grahovac, Runić, Stokić, (od 69. St. Dujaković), Raspudić, Đelmić, Subić, Grujić (od 80. Si. Dujaković), Kondić. Trener: Dragan Jović.