Objavljeno: 06.10.2013. u 1:24

BORAC POBIJEDIO U PRIJEDORU I OSTAO BEZ JOVIĆA

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su juče u krajiškom derbiju ekipu Rudar Prijedora rezultatom 1:2, ali i ostali bez Dragana Jovića, koji, najvjerovatnije, napušta klupu. Naime, nakon meča sa Prijedorčanima, 50-godišnji stručnjak istakao je kako zbog porodičnih problema mora da napusti Borčeve igrače i da mu je jako žao što je do toga došlo.

Što se tiče same utakmice, Borac je do vođstva stigao u 34. minutu, kada je, nakon asistencije Grujića, mrežu Bodiroge zatresao Grahovac. Mogli su Banjalučani još u prvom dijelu da riješe pitanje pobjednika, ali je u dva navrata čuvar mreže domaćih izlazio kao pobjednik i to u 8. i 33. minutu, kada je sjajno intervenisao kod pokušaja Grujića i Stokića.

U 61. minutu Rudar stiže do izjednačenja: Goran Kotaran je centirao, a loptu glavom sa pet metara zahvatio Igor Mišan. Stvorili su Prijedorčani nakon pogotka još nekolilo prilika pred Avdukićevim golom i to preko Mikića i Pejića, ali do vođstva nisu uspjeli da dođu.

Konačan rezultat postavljen je u 77. minutu: dubinski par Grahovca sa pola terena sjajno koristi Stokić i iz mrtvog ugla matira Bodirogu.

U 89. minutu domaći su u dva navrata tražili od glavnog sudije Edina Jakupovića da pokaže na bijelu tačku: prvi put kada je lopta pogodila Dujakovića, a drugi put Runića, međutim sudija iz Bihaća se nije oglasio. U sudijskoj nadoknadi još dvije šanse za Rudar, ali odbrana Borca uspijeva da izbaci loptu u korner nakon pokušaja Pejića i Pekije.

U narednom kolu, nakon prvenstvene pauze, Borac na Gradskom stadionu dočekuje tim Širokog Brijega.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC 1:2 (0:1)

strijelci: 0:1 Grahovac  (35.), 1:1 Mišan (61.), 1:2 Stokić (78.)

sttadion: Gradski

gledalaca: 2 000

sudija: Edin Jakupović (Bihać)

žuti kartoni: Pejić, Mikić (Rudar Prijedor)

RUDAR PRIJEDOR: Bodiroga, Tica, Stakić, Pekija, Vidić, Mišan (od 87. minuta Rokvić), Mirković (od 69. minuta Marinović), Kotaran, Milanović (od 74. minuta Rastoka), Pejić, Mikić. Trener: Boris Gavran.

BORAC: Avdukić, Radulović, Žižović, Grahovac, Runić, Stokić, Raspudić, Đelmić, Subić, Žarić, Grujić (od 75. minuta St. Dujaković). Trener: Dragan Jović.