Objavljeno: 01.05.2016. u 11:09

BORAC POBJEGAO IZ ZONE ISPADANJA!

Fudbaleri Borca savladali su sinoć na Gradskom stadionu, u okviru 27. kola Premijer lige, ekipu Slavije, direktnog konkurenta u borbi za opstanak, rezultatom 2:1 i tri kola prije kraja sezone konačno pobjegli iz zone ispadanja. Naime, 270 minuta prije kraja takmičenja Borac je deseti sa 32 boda, dok je Slavija sada jedanaesta sa bodom manje.

Izabranici Borčeta Sredojevića stigli su do rezultatske prednosti u posljednjem napadu u prvom poluvremenu: sa desne strane je centrirao Maletić, Đilas u skoku nije zahvatio loptu koja je na suprotnoj stativi stigla do Radinovića, koji “hvata volej” i postiže svoj treći gol u posljednja tri kola, a ukupno peti od početka takmičenja.

Gosti su izjednačili u 67. minutu: izveden je korner, a najviši u skoku pred golom Branislava Ružića bio je Zoran Marušić. Ipak, da zlata vrijedni bodovi ostanu u gradu na Vrbasu pobrinuo se Lazar Marjanović osam minuta prije kraja utakmice: Milosavljev je šutirao sa distance, golman Lučić kratko odbio loptu na koju je natrčao Borčev krilni napadač i pospremio je u mrežu.

U narednom kolu, koje se igra već u srijedu od 17 časova, Borac će gostovati na Pecari ekipi Širokog Brijega.