Objavljeno: 29.04.2015. u 23:27

BORAC POKLEKAO U 85. MINUTU

5 minuta dijelilo je fudbalere Borca od ostvarivanja velikog uspjeha, plasmana u finale Kupa BiH, prvog u klupskoj istoriji nakon 2010. godine. Prvi meč polufinala protiv Širokog Brijega, odigran 15. aprila na Gradskom stadionu, završen je rezultatom 0:0; u revanšu, koji je odigran večeras, sve do 85. minuta semafor na stadionu Pecara pokazivao je 1:1, što je bio rezultat koji „crveno-plave“ vodi u finale i dvomeč sa Olimpikom, koji je ranije danas, tek nakon penal-ruleta, eliminisao fudbalere Zrinjskog. Međutim, snove igrača i navijača Borca pokopao je najbolji strijelac Premijer lige u istoriji, Brazilac Santos Lago Vagner, koji je volej udarcem sa ivice šesnaesterca, pet minuta prije kraja, matirao Branislava Ružića i, ispostaviće se kasnije, postavio konačan rezultat.

Velikan iz Platonove tako nažalost neće biti u prilici da se bori, u svom trećem finalu Kupa, za svoj drugi trofej u ovom takmičenju. Sa drgue strane, tim sa Pecare plasirao se u svoje prvo finale nakon sezone 2012-13, kada su, savladavši Željezničar, i osvojili svoj posljednji trofej u kup-takmičenju. Ukupno ih imaju dva: prvi su osvojili u sezoni 2006-07.

Izabranici Blaža Sliškovića prvu opasnu situaciju pred golom Borca stvorili su u 28. minutu. Na 20 metara od gola napadača domaće ekipe Dinu Kresingera faulirao je Srđan Bečelić, a loptu, nakon slobodnog udarca Vagnera, u korner izbacuje Borčev čuvar mreže.

Samo dva minuta kasnije domaći su poveli: nakon dalekometnog šuta Širokobriježana, na putu lopti ka golu našao se Ilić, od kojeg se lopta odbila u korner. Izveden je udarac iz ugla sa lijeve strane, a na drugoj stativi najprisebniji je bio Vagner, koji pogađa za 1:0

Nakon postignutog gola, domaći su propustili još dvije izgledne prilike, u 32. i 35. minutu, ali su oba puta šutirali preko gola. U jeku napada Širokog Brijega, Borac je izjednačio i stigao do rezultata koji ga je, u tom trenutku, vodio u finale: Uglješa Radinović u prvi plan je izbacio Petra Ilića, koji se namjestio i preciznim udarcem sa 18 metara, iskosa sa desne strane, pogodio donji suprotni ugao gola domaćeg tima.

U nastavku su Širokobriježani bacili sve karte u napad, dok se Borac grčevito branio. Shodno tome, šef struke Vlado Jagodić je već od 57. minuta krenuo sa „zatvaranjem“ igre, poslavši na klupu Fedora Predragovića i Miloša Žeravicu, koji su imali ofanzivne zadatke, dok su priliku dobili odbrambeni fudbaleri Nebojša Runić i Borislav Pilipović. Kasnije, u 78. minutu, umjesto strijelca Ilića u igru je ušao Koljić, kako bi se dodatno pojačala skok igra pred oba gola.

Sijevalo je da svih strana prema Ružićevom golu, ali su „crveno-plavi“ uspješno odolijevali svim atacima sve do tog nesrećnog 85. minuta, kada je Vagner postigao svoj drugi gol na utakmici. Šut Širokog Brijega iskosa sa desne strane izblokirao je Pilipović, lopta se odbila na vrh šesnaesterca do Vagnera, koji „iz prve“ šutira i volej udarcem matira Ružića i vodi svoj tim u šesto finale u klupskoj istoriji.

Tako se Borac praktično oprostio od šansi da na ljeto zaigra u evro-kupovima. Kako bi ostvario taj cilj, potrebno je da Široki Brijeg osvoji trofej u Kupu, a da Borac zauzme četvrto mjesto, koje bi vodilo u prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, što je skoro pa nemoguća misija jer se šest kola prije kraja prvenstva na 4. mjestu nalazi Željezničar sa čak 9 bodova više od Borca.

BORAC: Ružić, Subić, Jevtić, Kostić, Bečelić, Grujić, Radinović, Žeravica (od 60. Pilipović), Jović, Predragović (od 57. Runić), Ilić (od 78. Koljić). Trener: Vlado Jagodić.