Objavljeno: 12.10.2014. u 21:15

BORAC PORAŽEN OD CRVENE ZVEZDE

Fudbaleri Borca poraženi su u prijateljskoj utakmici od Crvene zvezde rezultatom 1:2. U utakmici odigranoj u petak pred 6000 gledalaca, gosti su stigli do vođstva u 12. minutu preko Mihaila Ristića, na 0:2 povosio je Đorđe Despotović u 39., dok je konačan rezultat u posljednjim minutima prvog dijela postavio Ivan Kostić.

Prije vodećeg gola Crvene zvezde, Borac je zaprijetio preko Subića i Bečelića, ali bez rezultata. U 12. minutu, kako rekosmo, Beograđani su poveli: nakon gužve pred golom Borca, loptu je na 20 metara od gola primio Mihailo Ristić i preciznim udarcem matirao Avdukića.

U narednih pet minuta Borac stvara nove šanse pred golom Damira Kahrimana: pokušaje Stokića i Grujića golman Crvene zvezde brani i izbacuje loptu u korner.

U 39. minutu Beograđani dolaze do prednosti od dva gola: sa desne strane centrirao je Darko Lazović, a najviši u skoku pred golom Borca bio je Đorđe Despotović i glavom pogodio mrežu iza Avdukićevih leđa.

Ipak, do odlaska na odmor Borac smanjuje zaostatak: korner sa desne strane izveo je Žeravica, a Kostić bježi odbrani gostiju i prebacuje Kahrimana.

U nastavku utakmice ritam je drastično pao, stopostotnih prilika za gol nije bilo, tako da je nakon drugog poluvremena ostalo onih 1:2.

Žarić se oprostio od najdražeg dresa

Kao što je i bilo najavljeno, na meču sa Crvenom zvezdom od dresa Borca oprostio se dugogodišnji kapiten Draško Žarić, kojeg je u 6. minutu zamijenio Borislav Pilipović. Žarić je u Borcu proveo 12 godina, a u redove Velikana iz Platonove stigao je 2002. godine iz Omladinca.

BORAC: Avdukić (od 46. Ružić (od 83. Ilić)), Bečelić (od 83. N. Dujaković), Žarić (od 6. Pilipović (od 67. S. Dujaković)), Jevtić (od 63. Runić), Kostić (od 83. Đajić), Grujić (od 46. Radinović), Žeravica (od 74. Savić), Žižović (od 63. Predragović), Ilić (od 46. Jović), Subić (od 83. Zekanović), Stokić (od 74. Malbašić).