Objavljeno: 31.08.2015. u 0:14

BORAC PORAŽEN OD DRINE

Očekivanja i želje pred srpski derbi šestog kola Premijer lige BiH sa Drinom bili su veliki, ali ništa od najava nije ostvareno. U taboru “crveno-plavih” vladao je optimizam da će izgubljeni bodovi iz duela sa Olimpikom biti nadoknađeni u Zvorniku protiv, do ovog kola, posljednjeplasiranog tima Premijer lige, međutim Zvorničani, iako su sa pripremama za sezonu krenuli tek 4. jula, bili su pretvrd orah za Jagodićeve izabranike. Na kraju, nakon 90 minuta, semafor na zvorničkom Gradskom stadionu pokazivao je 1:0 za domaće.

Ekipa koju sa klupe predvodi Vladica Petrović od prvog minuta je pokazala da je pobjeda jedino što bi ih zadovoljilo u srpskom derbiju. Takav pristup isplatio im se u 34. minutu, kada su preko Marka Jakšića stigli do vođstva i, ispostaviće se kasnije, pobjedonosnog gola. Slobodan udarac na lijevoj strani izveo je Nemanja Stojanović do Borislava Erića, koji centrira pred Borčev gol, u kaznenom prostoru Borca najviši je bio Marko Jakšić, golman Bojan Jović pogrešno procijenio let lopte, koja je završila u mreži. Tako su Zvorničani postigli prvi gol na domaćem stadionu protiv Borca u Premijer ligi i stigli do prvog trijumfa u petom premijerligaškom duelu dva tima.

Do kraja susreta Borac je stvorio samo dvije prilike za gol. Prvo je u 66. minutu nakon prodora šutirao Koljić, ali je Filip Erić zaustavio njegov pokušaj, da bi samo pet minuta kasnije glavom nakon kornera šutirao Toni Jović, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored lijeve stative.

Porazom u Zvorniku, Borac je sa sedme pao na 11. poziciju na tabeli nakon nepotpunog kola. Tako su Banjalučani, nakon početne euforije i 4 boda u prva dva kola iz duela sa Željezničarom i Veležom, već pred prvenstvenu pauzu došli u situaciju da u narednom kolu, na domaćem terenu protiv Travnika, moraju da trijumfuju jer ih nakon tog duela očekuje izuzetno težak raspored: gostovanje Sarajevu, zatim meč sa Zrinjskim u Banjaluci, pa gostovanje Čeliku.

Ružić odbio da sjedi na klupi

Ono što brine od samog poraza u Zvorniku jeste činjenica da je atmosfera u posljednje vrijeme, oko igrača i stručnog štaba narušena. Naime, na golu Borca u Premijer ligi debitovao je Bojan Jović, koji je tako stao između stativa nakon što je u prvih pet kola Borčevu mrežu od protivničkih ataka čuvao Branislav Ružić. Međutim, kako smo saznali, 26-godišnji Lozničanin je odbio da bude rezerva 33-godišnjem Joviću.

DRINA – BORAC 1:0

stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Petrović, B. Erić, Đerić, Čolović, Vasić (Drina), Marjanović, Stojanović (Borac).

DRINA: F. Erić, B. Erić, Petrović, Ivanović, Lalić, Ilić (od 71. minuta Vasić), Kikić, Jakšić (od 78. minuta Antelj), Stojanović, Đerić, Ćulum (od 63. minuta Čolović). Trener: Vladica Petrović.

BORAC: B. Jović, Saničanin, Vidović (od 71. minuta Kuzmanović), Ilić, T. Jović, Stojanović, Subić, Savić (od 46. minuta Koljić), Bečelić, Runić, Jandrić. Trener: Vlado Jagodić.