Objavljeno: 26.04.2014. u 22:58

BORAC PORAŽEN OD ZVIJEZDE

Fudbaleri banjalučkog Borca su u pretposljednjoj utakmici pred svojim navijačima ove sezone ugostili Zvijezdu iz Gradačca. Kuriozitet ovog susreta je samo pet rezervnih fudbalera na klupi domaćih, dok su gosti u startnoj postavi imali osam igrača do 21. godine.

U 7. minuti šok za oko hiljadu posjetilaca na Gradskom stadionu, prekrasnim lob udarcem Pinheiro je savladao Avdukića za vođstvo Zvijezde. U 12. minuti Savić je uputio prizeman šut u okvir gola sa nekih 20-tak metara, ali je Brkić bio na visini zadatka. Dvije minute kasnije Handžić pronalazi Radulovića, koji sa linije šesnaesterca šutira ravno u Brkića.

Stopostotnu priliku za Borac propustio je Handžić, kada nije uspio ubacivanje Predragovića pretvoriti u gol. U 18. minutu Handžić je zatresao mrežu gostiju, ali po mišljenju glavnog sudije Paradžika iz ofsajd pozicije.

U 23. minuti Borac dolazi do izjednačenja. Grahovac je izveo slobodan udarac sa desne strane, najviši u skoku je bio Handžić i na semaforu je pisalo 1:1. Samo četiri minute kasnije korner izvodi Grahovac, a Handžićev udarac glavom odlazi pored gola Brkića. Na drugoj strani Kuzmanović je pokušao iznenaditi Avdukića, ali je čuvar mreže Borca bio na visini zadatka.

U 35. minuti odlično je centrirao Siniša Dujaković sa desne strane, lopta je dugo putovala do druge stative gdje ju je glavom zahvatio Žižović, ali je pogodio stativu. U kontranapadu Kuzmanović pogađa stativu, da bi šut Isanovića odbrana Borca izblokirala.

Mogao je Predragović u 39. minuti donijeti vođstvo svom timu, ali je šutirao metar – dva iznad gola Brkića.

Borac je odlično otvorio drugo poluvrijeme. Agilni Žižović je uposlio Predragovića, uslijedila je povratna lopta glavom na nekih pet metara, ali Handžić je traljavo reagovao. Još jednom je centarfor Borca bio u prilici da zatrese mrežu Brkića, međutim njegov silovit udarac sa desetak metara završava iznad gola gostiju.

U 66. minuti odlična akcija Dujakovića, koji je ušao u kazneni prostor i oštro šutirao, ali je Brkić i to zaustavio. Još bolje je intervenisao poslije šuta Predragovića, koji sa pet metara ne uspijeva pogoditi gol.

Ređali su se napadi Borca, Subić je probio po lijevoj strani, međutim ni on ne uspijeva savladati sjajnog Brkića. Ono što nije uspjelo domaćim fudbalerima uradio je Jugović pred golom Avdukića, iz jedne gužve je postigao gol za prednost Zvijezde. Bio je to konačan rezultat utakmice, gosti su ovim trijumfom prebrinuli brige oko opstanka u društvu najboljih.

BORAC – ZVIJEZDA 1:2 (1:1)

stadion: Gradski