Objavljeno: 22.04.2015. u 21:59

BORAC PORAŽEN U DERBIJU KOLA

U 23. kolu Premijer lige BiH i derbiju sa mostarskim Zrinjskim fudbaleri Borca pružili su jednu od najlošijih partija u dosadašnjem toku sezone, koja je rezultirala porazom rezultatom 2:0, što je prvi neuspjeh „crveno-plavih“ na gostujućem terenu u 2015. godini. Za 90 minuta meča sa aktuelnim šampionom BiH izabranici Vlade Jagodića uspjeli su da upute samo jedan šut u okvir gola, u uvodnim minutima drugog poluvremena preko Stokića, dok su puleni nekadašnjeg stratega Borca Vinka Marinovića u prvom poluvremenu iskoristili šanse koje su im se ukazale.

U prvih 45 minuta Mostarci su dva puta šutirali u okvir gola – oba šuta rezultirala su pogotkom. Prvo je u 21. minutu Zvonimir Blaić prevario Ivana Kostića na desnoj strani, uputio centaršut, a lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila štopera Borca Marka Jevtića. Glavni sudija Edin Jakupović iz Bihaća pokazao je na bijelu tačku, a precizan je bio kapiten Pero Stojkić.

Konačan rezultat postavljen je u 43. minutu: dupli pas odigrali su Velibor Đurić i Stevo Nikolić, a bivši napadač Borca uspješno je izbjegao ofsajd zamku, pobjegao posljednjoj liniji Borčevog tima, zaobišao Avdukića i rutinski postigao svoj 12. gol u tekućoj sezoni.

Jedinu šansu za gol na utakmici Borčevi fudbaleri propustili su da realizuju na isteku 17. minuta: „plemići“ su izgubili loptu na svojoj polovini, uslijedio je kontranapad Borca, Stokić je krenuo u prodor, šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je lopta završila nekoliko centimetara pored stative gola Zrinjskog.

U drugom poluvremenu viđena je jedna stopostotna šansa mostarskog tima za treći gol i dvije poluprilike „crveno-plavih“. U 59. minutu Đurić je pasom za Ognjena Todorovića izbacio odbranu Borca, nekadašnji član Sarajeva je šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Tri minuta ranije nekoliko igrača Borca kombinovalo je ispred kaznenog prostora Mostaraca, završni udarac uputio je Stokić, ali lopta završava pet metara pored gola. 10 minuta kasnije Jović je na desnoj strani uposlio Ilića koji je krenuo ka golu, međutim otišao je previše u stranu, nakon čega se odlučio na centaršut na drugu stativu, na kojoj Subić nije stigao do lopte.

Neposredno poslije utakmice sa Zrinjskim, u izjavi za TV Arena sport, šef stručnog štaba Vlado Jagodić, kojem je poraz od Mostaraca drugi u trećem mandatu na klupi Borca, istakao je da je jedanaesterac za Zrinjski, dosuđen u 21. minutu, prelomio utakmicu u korist domaće ekipe.

– Promašili smo stopostotnu šansu u 17. minutu i ekipa kakva je Zrinjski to zna da kazni. Penal nas je „presjekao“, krajem poluvremena smo primili i drugi gol, a u nastavku sam sve pokušao kako bismo se vratili u meč. Izveo sam štopera i zadnjeg veznog, a uveo zadnjeg veznog i napadača, međutim nismo uspjeli. Čestitam Zrinjskom i treneru Marinoviću na pobjedi i još jednom se pokazalo da Borac teško može da izdrži ovakav tempo, odnosno da igra utakmice svaka dva-tri dana – rekao je Jagodić.

U narednom kolu Borac će na Gradskom stadionu dočekati ekipu Radnika, koja je sebi zakomplikovala situaciju u borbi za opstanak nakon današnjeg poraza od Zvijezde rezultatom 0:1.

– Bijeljinci danas jesu izgubili, ali ne smije da se zaboravi da su prije ovog meča nanizali šest utakmica bez poraza u Premijer ligi. Kompaktna su ekipa, međutim Borac je pod imperativom, nama je pobjeda u tom susretu jedina opcija jer nas nakon tog meča očekuje revanš polufinala Kupa sa Širokim Brijegom i želimo da na Pecaru odemo u pobjedničkom raspoloženju – istakao je Jagodić.

ZRINJSKI – BORAC 2:0

stadion: pod Bijelim brijegom, gledalaca: 3000, sudija: Edin Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Todorović, Simeunović (Zrinjski), Kostić (Borac).

ZRINJSKI: Dujković, Nikolić, Blaić, Crnov, Graovac, Đurić (od 76. Petrak), Šćepanović (od 84. Popović), Todorović (od 65. Simeunović), Stojkić, Radulović, Trener: Vinko Marinović.

BORAC: Avdukić, Kostić, Bečelić, Jović, Radinović (od 79. Koljić), Redžić, Stokić, Jevtić, Predragović (od 46. Ilić), Subić, Runić (od 59. Grujić). Trener: Vlado Jagodić.