Objavljeno: 27.10.2013. u 14:05

BORAC PORAŽEN U GRADAČCU

Fudbaleri Borca poraženi su juče na stadionu Banja Ilidža od domaće Zvijezde rezultatom 1:0 u okviru trinaestog kola Premijer lige. Jedini pogodak na meču postignut je u 23. minutu utakmice, a strijelac je bio Šaban Pehilj.

Domači su postigli jedini pogodak iz prve prave prilike u prvom dijelu. Brazilac Adam Pinjeiro prošao je pored Raspudića, odigrao povratni pas za Ordagića, koji kroz noge propušta loptu do Pehilja koji sa 16 metara pogađa Borčev gol. Prvi šut u okvir gola Borac je uputio 4 minuta prije kraja prvog dijela, kada je pokušao Žižović sa 20 metara, ali je Stijaković bio siguran.

Zvijezda je imala veliku priliku da udvostruči prednost u 50. minutu, kada je šut Pehilja zaustavio Avdukić, na odbijenu loptu natrčava Radivojević, Runić blokira njegov pokušaj, a sa gol-linije Žuržinov izbacuje loptu u polje.

Odličnu šansu za Borac u 68. minutu propustio je Predragović, koji je pet minuta ranije ušao u igru umjesto Žižovića. Aleksandar Subić odlično je prošao po lijevoj strani, odigrao prizeman centaršut na drugu stativu, ali Predragović sa jednog metra ne uspijeva da matira Stijakovića.

U 79. minutu domaći pogađaju okvir gola: Šmigalović prolazi Raspudića i Subića, ali se stativa spašava Avdukića i saigrače, koji su samo tri minuta kasnije ponovo u prilici da izjednače. Ovog puta, po lijevoj strani prolazi Stefan Dujaković, snažno šutira, Stijaković odbija loptu do Predragovića koji loše šutira pa problema za Zvijezdinu „jedinicu“ nije bilo.

Posljednju šansu na meču imao je domaći tim i to preko Bogdanovića u 89. minutu: Kuduzović je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Bogdanović pogodio prečku.

Jučerašnji poraz Borca u Gradačcu iskoristilo je Sarajevo koje je u Travniku savladalo Vitez rezultatom 0:2, pa se sada prednost Banjalučana u odnosu na Sarajlije smanjila na samo dva boda.

Ovome dodajmo i da je na jučerašnjoj utakmici za prvi tim Borca debitovao junior Dušan Stevandić.

U narednom kolu, koje se igra već u srijedu, Borac na Gradskom stadionu (16:30 časova) dočekuje trebinjski Leotar.