Objavljeno: 24.03.2014. u 14:49

BORAC PORAŽEN U MOSTARU

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da prekinu negativan niz koji imaju u Mostaru na gostovanju Zrinjskom izgubivši u subotnjem meču rezultatom 2:1. Nakon tri propuštene šanse Borca, domaći su poveli u 35. minutu preko Steve Nikolića, međutim da se na odmor ode sa povoljnim ishodom za Borac pobrinuo se Aleksandar Radulović.

Sve do 78. minuta Borac je imao bod u džepu, međutim katastrofalna greška Asmira Avdukića nakon centaršuta Pere Stojića koštala je Borac povoljnog rezultata nakon 90 minuta.

Teško je išta reći kada primite ovakva dva pogotka na jednom ovako važnom meču. Dobro smo otvorili utakmicu, stvorili nekoliko prilika, a onda smo primili gol iz auta, iako smo takve situacije analizirali i na treninzima. Ubrzo smo stigli do izjednačenja, u nastavku smo iz kontri i polukontri pokušali da ugrozimo gol rivala, ali nas je drugi gol Zrinjskog u potpunosti poremetio. Imali smo nakon toga još jedn priliku, nismo je iskoristili, ali i pored toga, momcima ne mogu ništa da zamjerim već samo da čestitam na trudu i zalaganju – rekao je trener Borca Vinko Marinović,

Sedam kola prije kraja igrači Vinka Marinovića su na šestoj poziciji na tabeli, a, pored poraza u Mostaru, i dalje imaju šansi da na ljeto zaigraju u Evropi. Da bi se nada produžila, u subotu, u velikom derbiju protiv Sarajeva, konačno mora da se trijumfuje i prekine niz od čak četiri meča bez pobjede na Gradskom stadionu.

ZRINJSKI – BORAC 2:1 (1:1)

stadion: Pod Bijelim brijegom