Objavljeno: 27.09.2015. u 16:40

BORAC PORAŽEN U ZENICI

Fudbaleri Borca poraženi su u derbiju desetog kola Premijer lige BiH u Zenici od Čelika rezultatom 1:0, čime su Zeničani prekinuli niz od sedam premijerligaških utakmica sa Borcem na domaćem terenu bez pobjede. Odlučujući trenutak desio se u 89. minutu kada je nakon centaršuta Fenana Salčinovića Jovo Kojić savladao Bojana Jovića, ali uz prekršaj, koji glavni sudija Irfan Peljto nije „vidio“.

Tri minuta kasnije Borac je izjednačio, ali je gol Petra Ilića opravdano poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se nalazio. Ka golu Zeničana centrirao je Milan Stojanović, Adi Adilović kratko odbio loptu nakon Ilićevog šuta, da bi strijelac pobjedonosnog gola u meču sa Željezničarom iz drugog puta bio precizan, ali je pomoćni sudija Senad Ibrišimbegović iz Travnika već podigao zastavicu jer se Ilić nalazio u nedozvoljenoj poziciji u trenutku kada je Stojanović izveo slobodan udarac. Borčevi fudbaleri i trener Kurćubić protestovali su zbog te odluke, a epilog svega je bio crveni karton za Savanovića i Kurćubića zbog prigovora i verbalnog duela sa sudijama.

Borac je, inače, do vođstva mogao da stigne u 22. minutu, kada je Kojić pogriješio, do lopte stigao Savanović koji pokušava da lobuje Adilovića, ali golman Zeničana loptu izbacuje u korner. U 40. minutu odličnu akciju su izveli Radinović, Savanović i Bečelić, a koja je rezultirala samo šutem Bečelića glavom preko gola.

U 49. minutu Bojan Jović je odličnom intervencijom spasio svoj tim: slobodan udarac izveo je Benjamin Čolić, u kaznenom prostoru skočio Jusić, ali iskusni golman Borca loptu izbacuje u polje sa gol-linije. Tri minuta kasnije Bajraktarević je zaprijetio sa 20 metara, ali ishod nije bio povoljan za Zeničane.

U narednoj utakmici, koja se igra u subotu, Borac će uz direktan prenos na TV Arena sport dočekati prijedorski Rudar.