Objavljeno: 21.09.2016. u 19:41

BORAC PORAŽEN I ELIMINISAN IZ KUPA

Fudbaleri Borca eliminisani su iz Kupa BiH pošto su u Mostaru poraženi od aktuelnog šampiona BiH Zrinjskog sa visokih 5:0. Borac je u gradu na Neretvi nastupio u kombinovanom sastavu jer na put nisu krenuli Armando Mance, Ivan Delić, Srđan Bečelić, Slađan Antić i kapiten Boris Raspudić.

Izabranici Vlade Jagodića su u intervalu od 35. do 42. minuta napravili tri velike greške, što su domaći iskoristili i postigli tri gola. Prvo je u 35. minutu Nemanja Bilbija savladao Asmira Avdukića iz slobodnog udarca, potom je u 41. minutu, nakon greške Nenada Kise, uslijedio kontranapad Zrinjskog koji je okončan golom Danijela Stojanovića, da bi samo minut kasnije svoj drugi gol postigao Bilbija, a nakon slabe komunikacije u odbrani između Luke Grahovca i Nemanje Vejnovića.

U nastavku izabranici Vinka Marinovića su još dva puta matirali Avdukića i to u 63. minutu preko Momčila Mrkaića nakon centaršuta Danijela Stojanovića, te u 83. minutu preko Miloša Filipovića, a poslije loše reakcije u odbrani Luke Grahovca.

Borac se, nakon teškog poraza u Mostaru, vraća obavezama u Prvoj ligi Republike Srpske, a prvi naredni rival je Borac iz Šamca.

ZRINJSKI – BORAC 5:0 (3:0)

strijelci: 1:0 Bilbija (35.), 2:0 Stojanović (41.), 3:0 Bilbija (42.), 4:0 Mrkaić (63.), 5:0 Filipović (87.), stadion: Pod Bijelim brijegom, gledalaca: 1500, sudija: Edin Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Bogdanović (Zrinjski), Radoja, Dujković (Borac).

ZRINJSKI: Vasilj, Radeljić, Pehar, Žeravica, Lučić, Čolić, Stojanović (od 73. Jović), Katanec (od 60. Bogdanović), Filipović, Mrkaić, Bilbija (od 46. Kuadio).

BORAC: Avdukić, Vejnović, Grahovac, Malbašić, Kiso (od 46. Dujković), Erić (od 65. Popović), Škorić, Guzina (od 73. Perišić), Danilović, Prljeta.