Objavljeno: 09.11.2016. u 23:38

BORAC PORAŽEN OD LEOTARA

Fudbaleri Borca eliminisani su iz Kupa Republike Srpske pošto su danas, u četvrtfinalu, poraženi na stadionu Police u Trebinju od domaćeg Leotara, člana Druge lige RS Istok, rezultatom 2:0. Kao što je i najavio na konferenciji za novinare pred utakmicu 14. kola Prve lige Republike Srpske protiv mrkonjićke Slobode, Vule Trivunović je na teren stadiona u Trebinju poslao „šaren“ sastav, ističući da od fudbalera sa manjom minutažom očekuje da izbore prolazak među 4 najbolje ekipe u kup-takmičenju, ali „rezervisti“, ipak, nisu opravdali očekivanja.

U 15. minutu u šansi za postizanje gola bio je Borčev Slaviša Maksimović, ali je lopta, nakon njegovog šuta glavom, prošla pored gola na kojem je stajao Risto Perišić. Samo sedam minuta kasnije, Trebinjci su stekli rezultatsku prednost: do lopte je stigao Predrag Šešelj, šutirao sa 18 metara, a lopta se od stative odbila iza Avdukićevih leđa, koji je, tako, „kapitulirao“ prvi put nakon 24. septembra i utakmice sa šamačkim Borcem na Gradskom stadionu. Samo tri minuta po postignutom golu, Leotar je mogao i da udvostruči prednost, ali je crveno-plave, nakon Šešeljevog pokušaja, spasila prečka.

U 78. minutu je, ipak, na semaforu bio ispisan rezultat 2:0 – do lopte je stigao Lazar Zečević, koji je potom uposlio Milorada Cimirota, koji izlazi sam ispred Avdukića i postavlja, ispostavilo se kasnije, konačan rezultat.

Ova utakmica nam je otvorila oči. Pružili smo šansu igračima koji nisu do sada imali priliku da pokažu šta znaju. Čestitke Leotaru na pobjedu, a mi ćemo iz svega izvući pouku, prije svega što se tiče igračkog kadra – rekao je nakon utakmice za lokalne medije šef stručnog štaba Borca Vule Trivunović.

Do kraja jesenje polusezone Borac će odigrati još dvije utakmice u okviru Prve lige Republike Srpske. Prva je zakazana za 12. novembar, kada će crveno-plavi u Doboju odmjeriti snage sa domaćom Slogom, dok će sedam dana kasnije na banjalučkom Gradskom stadionu ukrstiti koplja sa timom Podrinja iz Janje.