Objavljeno: 21.08.2016. u 10:09

BORAC PORAŽEN U MRKONJIĆ GRADU

Fudbaleri Borca pognute glave su napustili prvi gostujući teren u Prvoj ligi RS izgubivši juče u Mrkonjić Gradu od domaće Slobode rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola na meču bio je Dejan Zarić u 36. minutu, a nakon prvog gostovanja u sezoni i prvog poraza, Borac je pao na peto mjesto sa 4 boda, tri manje od vodećeg Tekstilca.

Do pobjedonosnog gola Slobode Borac je uspio ozbiljno da zaprijeti preko Škorića i Zekanovića, koji je pogodio i stativu, dok je za domaće najbolju priliku propustio Tučić, koji je takođe pogodio okvir gola. U 36. minutu Borčevi fudbaleri su pogriješili u dodavanju na centru terena, a poklon je iskoristio Zarić i matirao Avdukića za, ispostavilo se kasnije, pobjedu svog tima, prvu u tekućem šampionatu.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga: Borac je jalovo napadao, Sloboda je odbijala atake i pokušavala da iz kontranapada eventualno stigne do drugog pogotka. Na kraju, rezultat se nije mijenjao, te je nakon 90 minuta na smeaforu bio ispisan rezultat 1:0.

U narednom kolu Borac će na Gradskom stadionu dočekati sastav dobojske Sloge.