Objavljeno: 16.03.2016. u 23:15

BORAC PORAŽEN U REVANŠU

Fudbaleri Borca eliminisani su iz daljeg takmičenja u Kupu BiH pošto su večeras i u revanš utakmici četvrtfinalne faze poraženi od sarajevskog Željezničara i to rezultatom 2:1. Domaći su do prednosti stigli već u sedmom minutu, kada su Milosavljev i Predragović loše izveli slobodan udarac, uslijedio je kontranapad Željezničara i centaršut Memije sa desne strane, a najviši u skoku pred golom Borca bio je nekadašnji član našeg kluba Miroslav Stevanović, koji sa pet metara matira Branislava Ružića.

U 11. minutu izabranici Edisa Mulalića presjekli su jednu loptu na sredini terena, uslijedila je nova kontra u kojoj je do lopte na desnoj strani stigao Dino Đermanović, izašao ispred Ružića, ali i šutirao preko gola.

Spomenute dvije situacije pred Borčevim golom jedine su vrijedne spomena iz prvih 45 minuta, da bi se u nastavku utakmice svi najznačajniji momenti desili u intervalima od 64. do 66. i od 88. do 93. minuta. U 64. minutu Borčeva odbrana je uspjela da izblokira šut rezeviste Mirze Halvadžića, a isti fudbaler je bio u šansi i dva minuta kasnije, kada je nakon pasa Zolotića šutirao sa lijeve strane loše pored gola.

Od 88. do 93. minuta viđena su još dva gola na stadionu Grbavica. Prvo je dva minuta prije isteka regularanih 90 minuta naš tim stigao do izjednačenja: Filip Ristovski je uputio loptu ka Lazaru Marjanoviću, koji je iskoristio uspavanost domaće odbrane, pobjegao čuvarima i matirao Kjosevskog.

Međutim, pola minuta prije isteka posljednjeg minuta sudijske nadoknade, Željezničar je ponovo stigao do rezultatske prednosti: Ognjen Petrović je u želji da izbije loptu pogodio jednog od fudbalera Željezničara na desnoj strani, lopta se odbila do Đermanovića koji je šutirao i pogodio suprorni ugao Ružićevog gola.

Borčevi fudbaleri, koji su večeras protiv Željezničara, kako je poznato, nastupili u kombinovanom sastavu (bez Maletića, Jovića, Mancea, Redžića i Bečelića), sada se u potpunosti okreću obavezama u Premijer ligi BiH i prioritetnom cilju – opstanku u elitnom takmičenju. Prvi naredni rival na tom putu, u subotu od 15 časova na stadionu Pirota, biće im domaći Travnik.

ŽELJEZNIČAR – BORAC

strijelci: 1:0 M. Stevanović (7.), 1:1 Marjanović (88.), 2:1 Đermanović (90+3.), stadion: Grbavica, gledalaca: 4000, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Đilas, Marjanović, Petrović, Predragović (Borac).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović (od 63. Halvadžić), Memija, Kramarić, Zolotić, Blagojević, Đermanović, Bogičević, Beganović (od 80. Hasanović), Hodžurda, M. Stevanović (od 74. Sadiković). Trener: Edis Mulalić.

BORAC: Ružić, Vidović (od 60. Đokić), Milosavljev, Ristovski, Predragović, Raspudić, Rajović (od 60. Petrović), Savić, Prljević, Đilas, Marjanović. Trener: Borče Sredojević.