Objavljeno: 10.08.2013. u 22:38

BORAC POVEO, NA KRAJU OSVOJIO BOD

Fudbaleri banjalučkog Borca osvojili su bod na gostovanju ekipi Olimpika u okviru trećeg kola Premijer lige odigravši 1:1 sa sarajevskim timom.

Prvi (ispostaviće se kasnije i jedini) šut Borca u okviru gola u prvih 45 minuta rezultirao je pogotkom. Durak je pogriješio na centru, Grujić je odlično uposlio Đelmića koji se oslobađa svog čuvara i pogađa za 0:1. Domaći fudbaleri su u prvom poluvremenu stvarali šanse i to preko Regoje, Muharemovića i Smajića, ali veće opasnosti po gol Borca nije bilo, te je Borac na odmor otišao sa golom prednosti.

U 53. minutu igrači Nedima Jusufbegovića stižu do izjednačenja: Duljević se izborio za loptu pored Žižovića i uposlio Rizvanovića na desnoj strani, koji iskosa sa 20 metara šutira i pogađa gornji desni ugao Borčevog gola.

Mogao je Borac u 64. minutu da stigne i do drugog gola, ali je tragičar bio već spomenuti Žižović. Strijelac već dva gola za Borac u ovoj sezoni Joco Stokić sjajno je uposlio Žižovića, koji je izašao sam pred domaćeg čuvara mreže, koji izlazi kao pobjednik iz ove situacije. Uslijedio je kontanapad Olimpika, koji završava šutem Smajića pored gola.

Nakon nepotpunog trećeg kola Borac je ostao na četvrtoj poziciji sa 5 bodova, a preostala tri meča ovog kola igraju se sutra. U narednom kolu Borčevi fudbaleri u Banjaluci dočekuju aktuelnog šampiona, Željezničar.

OLIMPIK – BORAC 1:1

strijelci: 0:1 Đelmić (5.), 1:1 Rizvanović (53.)

stadion: „Otoka“