Објављено: 10.08.2013. у 22:38

БОРАЦ ПОВЕО, НА КРАЈУ ОСВОЈИО БОД

Фудбалери бањалучког Борца освојили су бод на гостовању екипи Олимпика у оквиру трећег кола Премијер лиге одигравши 1:1 са сарајевским тимом.

Први (испоставиће се касније и једини) шут Борца у оквиру гола у првих 45 минута резултирао је поготком. Дурак је погријешио на центру, Грујић је одлично упослио Ђелмића који се ослобађа свог чувара и погађа за 0:1. Домаћи фудбалери су у првом полувремену стварали шансе и то преко Регоје, Мухаремовића и Смајића, али веће опасности по гол Борца није било, те је Борац на одмор отишао са голом предности.

У 53. минуту играчи Недима Јусуфбеговића стижу до изједначења: Дуљевић се изборио за лопту поред Жижовића и упослио Ризвановића на десној страни, који искоса са 20 метара шутира и погађа горњи десни угао Борчевог гола.

Могао је Борац у 64. минуту да стигне и до другог гола, али је трагичар био већ споменути Жижовић. Стријелац већ два гола за Борац у овој сезони Јоцо Стокић сјајно је упослио Жижовића, који је изашао сам пред домаћег чувара мреже, који излази као побједник из ове ситуације. Услиједио је контанапад Олимпика, који завршава шутем Смајића поред гола.

Након непотпуног трећег кола Борац је остао на четвртој позицији са 5 бодова, а преостала три меча овог кола играју се сутра. У наредном колу Борчеви фудбалери у Бањалуци дочекују актуелног шампиона, Жељезничар.

ОЛИМПИК – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Ђелмић (5.), 1:1 Ризвановић (53.)

стадион: “Отока”