Objavljeno: 13.09.2012. u 11:09

BORAC PREKO LAKTAŠA U OSMINU FINALA KUPA RS

Fudbaleri Borca su opravdali je ulogu favorita u duelu protiv drugoligaša Republike Srpske i rezultatom 4:2 izborili plasman u osminu finala Kupa Republike Srpske. Na taj način izabranici Slobodana Starčevića su uspješno započeli odbranu trofeja u ovom takmičenju. Nekada su ova dva tima vodili žestoke borbe za bodove u Premijer ligi, ali sada je razlika u kvalitetu došla do izražaja. Već u prvih 45 minuta postignuto je pet pogodaka, a u nastavku samo jedan i to Kuzmanovićev čime su Banjalučani ovjerili plasman u osminu finala.

Borac je nastupio u kombinovanom sastavu, a prva dva gola djelo su Sininše Dujakovića u 13. i Petra Kunića u 21. minutu. Posebno lijep bio je drugi gol kada je Kunić iskoristio odličan centaršut Fedora Predragovića i majstorski pogodio gol Laktašana. Samo dva minuta kasnije domaći su smanjili na 1:2, kada je Milanović iskoristio lošu intervenciju golmana Borca Dalibora Kozića i odbijenu loptu poslao u mrežu.

Banjalučani su na dva gola razlike opet došli u 31. minutu, a svoj drugi, odnosno treći pogodak za „crveno-plave“ postigao je najbolji pojedinac susreta Petar Kunić. Domaćin se nije predavao pa je Vujaković u 35. minutu opet vratio rezultatsku neizvesnost, da bi sudbinu Laktašana zapečatio Kuzmanović u 73. minutu.

LAKTAŠI – BORAC 2:4 (2:3)

Laktaši – Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Mejakić (Banjaluka) 7. Strijelci: Milanović u 23. i Vujaković u 35. minutu za Laktaše, a Si. Dujaković u 13, Kunić u 21. i 31. iz penala i Kuzmanović u 73. minutu za Borac (BL).

LAKTAŠI: Jokić, Telić (od 86. Kisin), Maksimović (od 76. Vunjak), Vrhovac, Vulić, Savić, Nikolić, Vujaković, Glišić, Erceg, Milinović

BORAC: Kozić, Zečević (od 60. Kuzmanović), Komljenović (od 63. Savić), Pavlović, Predragović (od 60. Stevandić), Runić, Si. Dujaković, Cvijanović, Kunić, Subić, Stojnić